مقالات آموزشی

پاک کردن رنگ مو، در کمترین زمان ممکن

پاک کردن رنگ موها

رسیدگی و توجه به زیبایی موها از کارهای هیجان انگیزی است که خانم‌ها با علاقه‌ی خاصی آن‌را انجام می‌دهند. یکی از کارهایی که به زیبایی موها کمک می‌‌کند رنگ کردن آن‌هاست. برخی از خانم‌ها به‌صورت مداوم به رنگ کردن موها می‌پردازند و به همین خاطر باید به شیوه‌ای خاص به پاک کردن رنگ مو قبلی‌شان بپردازند. فراگیری روش صحیح پاک کردن رنگ مو باعث آسیب ندیدن موها و شاید حتی تقویت آن‌ها شود.

چطور رنگ مو را پاک کنیم؟

روش‌های بسیاری برای پاک کردن رنگ مو وجود دارند که اگر با توجه به جنس موها و نوع رنگ مو انتخاب شوند تاثیر بهتری می‌گذارند. برای مثال برخی از خانم‌ها پاک کردن رنگ مو با روش خانگی را می‌پسندند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند رنگ موی‌شان را با استفاده از روش‌های دیگری پاک کنند که سایت زلفان اطلاعات مناسبی را در آرشیو دارد که قابل دسترس هستند. در نهایت بهترین نتیجه در پاک کردن رنگ مو را زمانی احساس خواهید کرد که آموزش‌های مربوط به هر کدام از آن‌ها را فرا بگیرید.

یادگیری آموزش بهترین روش پاک کردن رنگ مو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا ممکن است در صورت درست انجام ندادن این کار، شاهد موهایی سوخته، خشک و یا شکننده باشیم و مدت زیادی را صرف تقویت و رسیدگی به آن‌ کنیم. برای پاک کردن انواع رنگ مو می‌توانید یک روش را چندین بار تکرار کنید و یا روش‌های مختلفی را امتحان کنید تا به نتیجه برسید. البته باید توجه داشت که رنگ کردن موها عوارض خاص خود را دارند. در مقاله ای با عنوان عوارض رنگ کردن مو که شما را پشیمان می‌کنند به بررسی کامل عوارض رنگ مو پرداخته شده که می تواند اطلاعات خوبی به کاربران بدهد.

آموزش بهترین و سریع‌ترین روش پاک کردن رنگ مو

همانطور که گفته شد برای پاک کردن رنگ مو روش‌های بسیاری وجود دارد که هم خانم‌ها و هم آقایون می‌توانند از آن‌‌ها استفاده کنند. گاهی اتفاق می‌افتد که به دلیل گذشتن مدت زیادی از رنگ کردن مو، پاک کردن آن دشوار و یا حتی غیر ممکن باشد، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود اگر از رنگ مویی خوشتان نیامد و یا به هر دلیل دیگری خواستید به پاک کردن آن بپردازید، هر چه زودتر تصمیم‌تان را بگیرید و اقدام به پاک کردن کنید تا تاثیر بیشتری را تجربه کنید. و همچنین دانستن نحوه پاک کردن رنگ مو نیز دارای اهمیت ویژه‌ای است که باید به آن واقف بود.

بهترین و سریع‌ترین روش پاک کردن رنگ مو

جوش شیرین و شامپوی ضد شوره

روش سریع پاک کردن رنگ مو به کمک جوش شیرین و شامپوی ضد شوره به این صورت است که ابتدا باید هر دو گزینه را خریداری و تهیه کرد؛ در خریدن شامپوهای ضد شوره به برچسب حک شده بر روی آن دقت نمایید که حتما این ویژگی را داشته باشد. شامپوهای ضد شوره به دلیل استفاده از فرمول قدرتمندتری نسبت به شامپوی معمولی، گزینه‌ی بسیار مناسب‌تری برای این کار هستند.

و اما جوش شیرین و خاصیت فو‌ق‌العاده‌ای که در پاک کردن رنگ مو دارد؛ جوش شیرین پاک کننده‌ای طبیعی است که می‌توان از آن برای تمیزی لکه‌ها نیز استفاده نمود. بعد از اینکه تصمیم گرفتید از این روش برای پاک شدن رنگ موهایتان استفاده کنید بهتر است یک اندازه‌ی مساوی از هر کدام را در ظرفی با هم ترکیب کنید و یا روی دستتان بریزید و موهایتان را با آن شستشو دهید. در شستشوی موها به این نکته توجه کنید که اگر شامپوی مورد نظر را با انگشتانتان به خوبی روی موهای‌تان ورز دهید و اجازه دهید که دقایقی روی موهای‌تان بماند و سپس به شستشو بپردازید، نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت.

مایع ظرفشویی و شامپو

ترکیب شدن چند قطره مایع ظرفشویی با شامپوی معمولی به میزان لازم یکی دیگر از روش‌های پاک کردن رنگ مو به روش خانگی است که می‌توان از آن استفاده کرد. برای انجام این کار لازم است ابتدا موهای‌تان را خیس کنید و سپس ترکیب آماده شده را روی مو قرار دهید. این نکته را مورد توجه قرار دهید که بعد از پاک کردن رنگ مو ها به کمک شامپو و مایع ظرفشویی بهتر است موهایتان را با یک نرم کننده‌ی فوق‌العاده چرب کنید؛ زیرا ویژگی خاص مایع ظرفشویی چربی مو را از بین می‌برد و به آن حالت خشکی می‌دهد.

ویتامین c

استفاده کردن از ویتامین c برای پاک کردن رنگ موها بیشتر برای موهایی استفاده می‌شود که زمان زیادی از رنگ کردن آن‌ها نگذشته است. اگر خواستید به کمک این روش زنگ موهای‌تان را پاک کنید کافی است تعدادی قرص ویتامین سی را از داروخانه‌ها تهیه کنید و آن‌ها را داخل ظرف آبی ریخته و آن‌ها را در آب له کنید تا یک ماده‌ی خمیری شکل حاصل شود.

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که صرفا چرا باید از ویتامین سی برای از بین بردن رنگ موها استفاده شود؛ پاسخ سوال این است که ویتامین سی  گزینه‌ی بسیار مناسبی مختص موهای تیره رنگ است و اسیدی که در درونش است رنگ مو را اکسید و شل می‌کند. قرص‌های ویتامین سی را می‌توان از داروخانه‌ها و یا فروشگاه‌ها خریداری نمود. و لازم به ذکر است که این روش برای موهایی که تازه رنگ شده‌اند به‌شدت موثر است. برای پاک کردن رنگ مو با استفاده از این روش، ابتدا کافی است موها‌ی‌تان را خیس کنید و سپس خمیر درست شده را روی آن قرار دهید.

استفاده کردن از ویتامین c برای پاک کردن رنگ موها

آب گرم و سرکه

بعد از اینکه از خالص بودن سرکه سفید اطمینان پیدا کردید آن را با آب گرم ترکیب کنید و موهای‌تان را با آن بپوشانید و منتظر بمانید که کاملا در موهای‌تان نفوذ پیدا کند. اسیدیته‌ موجود در سرکه سفید خاصیتی دارد که باعث پاک شدن رنگ موها می‌شود. بعد از پوشاندن موها با این ترکیب خاص باید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه منتظر بمانید. یادتان باشد پس از آغشته شدن موها با این ترکیب، از یک کیسه پلاستیکی یا کلاه استفاده کنید و بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به شستن آن بپردازید.‌

آب داغ و روغن نارگیل

روش خانگی پاک کردن رنگ مو از کارهایی است که بیشتر خانم‌ها ترجیح می‌دهند آن‌را یاد بگیرند و انجام دهند تا دیگر نیازی نباشد به آرایشگاه مراجعه کنند. پاک کردن رنگ مو با استفاده از روغن نارگیل و آب داغ به این صورت است که ابتدا باید موها را با آب داغ بشویید و از شامپو استفاده کنید اما حواستان باشد که قبل از خشک شدن موهایتان به صورت کامل، ترکیب آب داغ و روغن نارگیل را روی پوست سرتان مالیده و ماساژ دهید.

بعد از ماساژ دادنِ خوبِ موها نوبت به این می‌رسد که موهای‌تان را با حوله یا چیزی شبیه به آن بپوشانید و ساعتی صبر کنید و سپس موهای‌تان را با آب داغ بشویید. این کار باعث زودتر پاک شدن رنگ موها می‌شود. این آموزش پاک کردن رنگ مو به دلیل راحت بودن و استفاده نکردن از مواد خاص جزو روش‌ طبیعی پاک کردن رنگ مو است که خیلی ها از آن برای پاک کردن رنگ موی‌شان استفاده می‌کنند.

آب لیموی ترش 

استفاده از لیموی ترش یکی دیگر از روش‌های تغییردادن رنگ موها است. برای استفاده از این روش کافیست آب لیموی ترش را به صورت یکنواخت به موها و پوست سرتان بزنید و سپس بعد از گذشتن 30 دقیقه آن را با آب داغ و نرم کننده‌ی مناسب بشویید. استفاده از کراتین مو نیز می تواند به میزان 2 درجه رنگ موها را روشن تر کند و افرادی که می خواهند رنگ موهای خودشان را روشن تر کنند می توانند از موادی مانند کراتین مو برزیل کاکائو کادیوو اصل استفاده کنند.

استفاده از کراتین برای روشن تر شدن رنگ موها

 

پودر لباسشویی برای از بین بردن رنگ مو

پودر لباسشویی هم یکی دیگر از روش‌های پاک کردن موهای رنگ شده است که استفاده از آن می‌تواند رنگ موهای شما را پاک کند. نکته‌ای که در استفاده از این روش باید در نظر گرفت این است که باید مراقب دهان، چشم و گوش‌ها بود تا پودر لباسشویی وارد آن‌ها نشود و مشکلات دیگری به همراه نداشته باشد.

ترکیب روغن و سرکه

سرکه و روغن در کنار یکدیگر ترکیبی را به وجود می‌آورند که می‌تواند رنگ موی رنگ شده را بین ببرد. برای انجام این کار ابتدا موهای‌تان را خیس کنید سپس مقداری سرکه را با مقدار کمی روغن به اندازه‌ی سر یک بطری ترکیب کنید و بعد آن را روی موهای‌تان قرار دهید و ماساژ دهید و سپس به شستشوی آن بپردازید.

استفاده از دکلره

پاک کردن رنگ مو با دکلره یکی دیگر از روش‌های از بین بردن رنگ موی رنگ شده است که برخی‌ها از آن استفاده می‌کنند. اگر قصد استفاده از دکلره را دارید سعی کنید جنس مرغوب آن‌را خریداری کنید که آسیبی متوجه موهای‌تان نشود. یکی از بهترین محصولات دکلره موجود در بازار پودر دکلره مو فلپس برزیلی می باشد که می تواند عملکرد بسیار خوبی داشته باشد و در کمترین زمان ممکن رنگ موها را از بین ببرد.

پودر دکلره مو فلپس

استفاده از صابون قلیایی

شستن سر با صابون‌های قلیایی اجازه نمی‌دهد رنگ زیادی از موها خارج شود؛ ابتدا موهای‌تان را با صابون قلیایی بشویید سپس با استفاده از سرکه آن‌را آبکشی کنید؛ و همچنین می‌توانید سرکه را به مدت چند دقیقه روی سرتان قرار دهید و بعد آبکشی کنید. این کار می‌تواند رنگ زیادی را از موهای‌تان خارج کنید.

  • داشتن موهای زیبا یکی از عواملی است که اعتماد به نفس افراد به‌ خصوص خانم‌ها را افزایش می‌دهد. گاهی افراد برای زیباتر کردن موهای‌شان به‌صورت مداوم از انواع رنگ‌ها استفاده می‌کنند اما در نهایت نتیجه‌ی دلخواهی عایدشان نمی‌شود؛ به همین دلیل ممکن است به این فکر کنند که پاک کردن رنگ مو و استفاده از یک رنگ جدید می‌تواند احساس آن‌ها را بهتر و موهای‌شان را زیباتر کند. اگر کراتین مو یا بوتاکس مو استفاده کرده باشید باز هم این روش ها می تواند تا حد زیادی به شما کمک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *