مقالات آموزشی

آشنایی با عوارض نانو ریباندینگ مو که باید جدی گرفت

آشنایی با عوارض نانو ریباندینگ مو

برای موهای صاف و درخشان یکی از راه ها ریباندینگ کردن مو می باشد و معایب و مزایایی دارد که در این مقاله به عوارض نانو ریباندینگ مو که باید جدی گرفته شود اشاره خواهیم کرد.

برای اینکه موهای سالم و زیبایی داشته باشید باید به مراقبت از آن هم توجه کنید چون موها اگر آسیب ببینند برگرداندن آن به حالت قبلی مشکل خواهد بود پس باید همیشه مواظب بود که موها درخشندگی و براق بودن خود را از دست ندهد چون بعدها باید متحمل هزینه زیادی شوید تا دوباره موهارو به حالت قبل برگردانید. فروشگاه زلفان در این مقاله راجب عوارض نانو ریباندینگ مو که باید جدی گرفت صحبت می کند.

نانو ریباندینگ مو چیست؟

همانطور که می دانید موهای انسان از آمینواسید تشکیل شده و با زنجیره هایی به هم متصل می شوند و ساختار مو شکل می گیرد و موهای صاف، فر و مجعد را شکل می دهد. با نانو ریباندینگ این زنجیره شکسته می شود و مواد شیمیایی در آن سست شده و با بازسازی دوباره آن ها ساختار جدیدی از مو را می سازد. این ماده سست کننده باعث شکستن زنجیره های پروتئینی مو می شود و سپس موها صاف خواهد شد.

این روش هم مانند سایر روش ها باعث صاف و زیباتر شدن موهای شما می شود که با مراقبت های به جا و درست می توانید از موهای درخشان و براق خود لذت ببرید اما این را هم باید بدانید که هر روشی دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه به عوارض نانو ریباندینگ مو خواهیم پرداخت. در مقاله دیگری از سایت زلفان با عنوان تفاوت ریباندینگ با نانو ریباندینگ کردن مو در چیست؟به بررسی تفاوت های ریباندینگ و نانو ریباندینگ پرداخته شده و می تواند اطلاعات مفیدی به کاربران بدهد.

نانو ریباندینگ مو چیست؟

عوارض نانو ریباندینگ مو

هر محصولی در کنار مزایایی که دارد یک سری عوارض و معایبی هم خواهد داشت که نانو ریباندینگ مو هم همانند کراتین مو و بوتاکس مو اگر مراحل آن به درستی انجام نشود باعث آسیب رساندن به موها می شود. همچنین خرید محصول بی کیفیت هم در این امر تاثیرگذار خواهد بود مثلا هنگام خرید مواد کراتین مو باید به اصل بودن آن حتما دقت کنید و همین هم در مورد نانو ریباندینگ مو باید مورد توجه قرار بگیرد.

اثرات طولانی مدت از دیگر عوارض نانو ریباندینگ

از آنجایی که نانو ریباندینگ مو روشی دائمی برای صاف کردن موها می باشد البته به دائمی بودن آن به این معنا که تا مدت طولانی اثرات آن روی موها باقی خواهد ماند پس اگر از این کار پشیمان شوید هیچ راه برگشتی برایتان وجود ندارد. هنگامی که موهای خود را نانو ریباندینگ می کنید موها دیگر به حالت قبلی خود برنمی گردد. استفاده از محصولات مراقبتی مختلف مانند روغن درمانی کادیوو آکای چند منظوره، روغن آرگان می تواند در افزایش اثر و ماندگاری نانو ریباندینگ موثر باشد.

روغن آرکان آکای

در اثر استفاده از مواد شیمیایی به مو آسیب وارد می شود

در فرآیند نانو ریباندینگ مو از مواد شیمیایی و گاهی هم سمی حتی استفاده می شود که امکان ریزش مو وجود دارد و اگر به صورت مداوم آن را ترمیم کنید بافت مو ضعیف شده و ساختار مو هم آسیب خواهد دید و همین باعث ریزش مو در اثر ریباندینگ و ترمیم های متعدد خواهد شد. در بعضی مواقعی وقتی از مواد اصل استفاده نمی کنید امکان بازگشت مو در هنگام نانو ریباندینگ به حالت اول وجود دارد و موها دوباره گره بخورن و فرها نمایان شوند مخصوصا اگر موهای بسیار فری از قبل داشته اید به همین خاطر شاید مجبور شوید کار نانو ریباندینگ مو را از اول انجام دهید که این منجر به صرف هزینه کردن زیادی خواهد شد.

حرارت دادن زیاد مو از دیگر عوارض نانو ریباندینگ مو

برای نانو ریباندینگ نیاز به حرارت بالای اتو مو دارید و همین حرارت بالا باعث آسیب رساندن به موها می شود بخصوص اگر چندین بار آن را انجام دهید. پس قبل از اینکه اقدام به صاف کردن مو از طریق این روش کنید بهتر از کامل به عوارضی که امکان دارد در پیش داشته باشد آگاه باشید. حتی در اثر این گرما احتمال آسیب رساندن به پوست سر هم بشود و پوست را بسوزاند که مدت زیادی طول بکشد تا به حالت قبل برگردد. اگر این حرارت بیش از حد معمول باشد و یا مواد شیمیایی در زمان طولانی تری روی موها بماند این آسیب شدیدتر خواهد شد.

آیا در هنگام نانو ریباندینگ می توان موها را رنگ کرد؟

اگر بخواهید همزمان در هنگام انجام دادن نانو ریباندینگ مو آن را هم رنگ کنید چنین چیزی امکان پذیر نیست بلکه باید دوهفته قبل یا بعد از آن این کار را انجام دهید چون امکان آسیب رسیدن به مو در چنین شرایطی بسیار زیاد است.

روش نانو ریباندینگ با کراتین مو و بوتاکس چه تفاوتی دارد؟

در روش نانو ریباندینگ ساختار فیزیکی مو تغییر می کند و موها صاف می شوند اما در روش کراتین مو و بوتاکس با استفاده از مواد کراتین مو آن را به صورت موقت پوشش می دهند و باعث صافی موها شده که چند ماه بیشتر دوام ندارد  اما در نانو ریباندینگ مو این تاثیر دائمی بوده که دائمی بودن یعنی 4 تا 6 ماه تاثیر خود را دست نمی دهد چرا که موها همیشه رشد را خود را دارند و به همین خاطر به حالت قبلی خود بازمی گردند. البته امروزه کراتین های بسیار باکفیتی مانند کراتین برزیلین ناتس فلپس در دسترس مصرف کننده ها قرار دارند که کیفیت و ماندگاری بسیار خوبی دارد.

کراتین برزیلین ناتس فلپس

چرا باید از نانو ریباندینگ استفاده کرد؟

با وجود اینکه نانو ریباندینگ مو موها را برای همیشه صاف و درخشان نگه می دارد اما باید هر شش ماه یکبار به آرایشگاه سر بزنید تا آرایشگر با استفاده از روغن های مخصوص و اتو کشیدن آن موهای شما را چک کند که برای این کار هزینه زیادی لازم نخواهید داشت. خرید کراتین اصل همانطور که در صافی و لطافت مو موثر است انجام نانو ریباندینگ مو نیز با کیفیت خوب تاثیر مثبتی خواهد داشت. پس از انجام ریباندینگ موها حساس و ضعیف خواهند شد به همین خاطر بهتر است ماه های اول موهای خود را باز بگذارید تا به ریشه های مو فشار وارد نشود و از ریزش آن جلوگیری کنید.

پس اگر خواستار موهای سالم و جذاب هستید باید از آن ها به خوبی مراقبت کنید. اما اگر در اثر مرور زمان و انجام دادن مکرر رنگ و دکلره به موهای خود آسیب جدی وارد کرده اید چاره ایی جز رسیدگی از طریق مواد شیمیایی ندارید که ما در این مقاله به روش نانو ریباندینگ مو و عوارض ناشی از آن اشاره کردیم امیدواریم با آگاهی کامل و تصمیم مناسب اقدام به انجام دادن این کار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *