مقالات آموزشی

آیا بوتاکس مو قرنطینه دارد؟ مراقبت های ضروری بعد از بوتاکس

آیا بوتاکس مو قرنطینه دارد؟ مراقبت های ضروری بعد از بوتاکس

آیا بوتاکس مو قرنطینه دارد؟ مراقبت های ضروری بعد از بوتاکس ، قرنطینه چیست و آیا بوتاکس مو قرنطینه دارد؟

بوتاکس مو، ترکیبی از مواد مغذی ضروری مانند پروتئین، اسیدهای آمینه، کلاژن، روغن خاویار، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است که برای احیای موهای آسیب دیده، کدر و دارای موخوره استفاده می شود. این محصول توانایی نفوذ به کوتیکول مو را دارد تا کراتین از دست رفته را بازیابی کند و تمام مواد مغذی از بین رفته را به کمک دمای بالا اتو مو، در اختیار موهای شما قرار دهد.

درمان های بوتاکس مو، موهای خشک آسیب دیده را بازیابی می کند و باعث مقاومت بیشتر در برابر رطوبت شده و موهای جوان تر و براق تری را به شما می دهند. اما بعد از انجام برخی درمان های صافی و احیاء مو، مدت کوتاهی موهای شما باید قرنطینه داشته باشد. اما قرنطینه چیست و آیا بوتاکس مو قرنطینه دارد؟ در ادامه با ما در زلفان همراه باشید تا به پاسخ این سوال بپردازیم.

مراقبت های ضروری بعد از بوتاکس مو

بر خلاف درمان های قدیمی و شناخته شده تر مانند کراتینه مو، در اکثر درمان های بوتاکس مو زمان مشخصی برای انتظار شستن موهای خود پس از استفاده وجود ندارد. دستورالعمل ها بسته به محصول متفاوت است. اگرچه این دستورالعمل ها می گوید که شما می توانید موهای خود را در همان روز بشویید، ما توصیه می کنیم حداقل دو روز (48 ساعت) پس از انجام درمان بوتاکس مو ، از شستن موهای خود خودداری کنید تا جذب محصول را به حداکثر برسانید. هرچه بیشتر منتظر بمانید، جذب درمان در بافت موها بیشتر می شود.

اگر موهایتان را به شدت و در دفعات بیشتر بشوئید، اثرات بوتاکس مو سریعتر از بین می رود. برای حفظ نتایج، از شستن مکرر موهای خود خودداری کنید و اگر پوست سر شما پس از شستشو سریع چرب می شود، از شامپوی خشک استفاده کنید.

استفاده از شامپوهای معمولی بعد از درمان بوتاکس مو توصیه نمی شود. شامپوی شما پس از درمان باید ملایم، دارای pH متعادل و فاقد سولفات باشد. برچسب بطری شامپو خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید محصول فاقد سدیم لوریل سولفات، سدیم لورات سولفات و کلرید سدیم است. برای بسته و صاف نگه داشتن کوتیکول های مو، یک شامپو متعادل با pH=5 انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *