مقالات آموزشی

هر آنچه که باید درباه رنگساژ کردن مو بدانید

رنگساژ کردن مو

از رنگساژ کردن مو چه اطلاعاتی دارید؟ آیا تا به حال موهای خود را رنگساژ کرده اید؟ در این مقاله قصد داریم هرآنچه راجب رنگساژ نیاز باشد بدانید را در اختیارتان قرار خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

اگر می خواهید از یک روش بدون دردسر و آسان موهای خود را رنگ کنید و در زمان هم صرفه جویی نمایید بهترین کار رنگساژ کردن مو می باشد پس اگر موهای خود را رنگ کرده اید و فکر می کنید مثل قبل براق و درخشان نیست با رنگساژ آن را به روز اولی که رنگ کرده بودید برگردانید. در روزهای اول وقتی موهای شما را مش یا رنگ شده خیلی شفاف و زیباست که به مرور زمان این حالت خود را از دست می دهد که رنگ کردن مجدد آن به موها آسیب می زند پس باید به یک روش موثر فکر کنید که آن هم رنگساژ کردن است که در فروشگاه زلفان بیشتر راجب آن صحبت خواهیم کرد.

رنگساژ چیست؟

بعد از اینکه چند بار موهای خود را پس از رنگ کردن شستشو می دهید موها آن درخشندگی و شادابی خود را از دست می دهند که با رنگساژ کردن مو می توانید دوباره شادابی و درخشندگی را به موهای خود بازگردانید. ترکیب رنگساژ همان مواد رنگ مو به همراه واریاسیون تضعیف شده با کمی آب می باشد که بر روی موهای دکلره شده می زنند که باعث شفاف شدن و ترمیم موها می شود. در زمانی که موهای خود را مش یا دکلره می کنید و زیاد آن را شستشو داده و سشوار کنید پس از گذشت یک الی دو ماه رنگ مو اثر خود را کاهش داده و موها براقی روزهای اول خود را از دست می دهد که برای خوشرنگ شدن و لطافت دوباره از رنگساژ استفاده می کنند.

در موهایی که هایلایت شده، سامبره، آمبره و بالیاژ می شود چون رنگ مو یکدست نیست رنگساژ بسیار کاربردی تر است و دیگر نیاز به رنگ ریشه ندارد. موادی رنگساژ زیاد روی موها نمی ماند پس دیگر نگران آسیب رساندن به مو نباشید و از پایه رنگ های مختلف می توانید استفاده کنید و دیگر نیازی به تکرار رنگ قبلی نیست. زمانی که کراتین مو یا بوتاکس مو هم انجام می دهید و اجازه رنگ کردن مو را به شما نمی دهند با خیال راحت می توان رنگساژ کردن مو را انجام داد. پس با خیال راحت به خرید مواد کراتین مو بپردازید و کراتین کردن موهای خود نگران نشوید.

تعریف رنگساژ مو

رنگساژ کردن مو آیا به موها آسیب می زند؟

رنگساژ در واقع همان رنگ مو ضعیف شده می باشد که با مقداری آب ترکیب می شود و بر روی موهای رنگ شده و یا دکلره می زنند و به خاطر اینکه آن را تضعیف کرده اند آسیب بسیار کمتری به موها خواهد زد. یکی از خوبی های رنگساژ کردن مو این است که هر چند وقت یک بار می توانید رنگ موهای خود را عوض کرده و همیشه شادابی و براقی روزهای اول رنگ کردن را روی موهای خود احساس کنید. پس برای کسانی که مدام دوست دارند که رنگ موهای خود را تغییر دهند این بهترین روش برای آن ها خواهد بود.

انواع رنگساژ مو

دو حالت برای رنگساژ کردن مو وجود دارد که یکی از آن ها حالت نیمه دائم و دیگری موقت که در زیر به ماندگار و تاثیرات هر کدام خواهیم پرداخت.

رنگساژ نیمه دائم

این نوع از رنگساژ طول عمر بیشتری داشته و حدودا سه هفته ماندگار خواهند داشت. این رنگساژ به صورت  ژله های رنگی و واریاسیون قابل دسترسی هستند. در این نوع رنگساژ باید به پایه دکلره مو، رنگ، غلظت و نوع رنگ موی شما توجه کرد و بعد آن را انتخاب نمایید.

رنگساژ موقت

این رنگساژ به صورت شامپوهای رنگی و ژل، اسپری و موس در دسترس بوده و نحوه استفاده از آن ها خیلی راحت است. اگر رنگ موی شما تن رنگ قرمزی، سبزی و… را دارد در رنگساژ خود می توانید از واریاسیون استفاده کنید که رنگ های فانتزی و متنوعی داشته که بر روی موهای دکلره شده خود نیز می توانید آن را استفاده نمایید.

از جمله بهترین رنگساژهای موجود در بازار می توان به مواردی همچون رنگساژ مو صورتی فلپس FELPS COLOR MAGIC CLAY 4K، رنگساژ مو بنفش فلپس FELPS COLOR MAGIC CLAY 4K، رنگساژ مو مشکی فلپس FELPS COLOR MAGIC CLAY 4K، رنگساژ مو سبز فلپس FELPS COLOR MAGIC CLAY 4K و … اشاره کرد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند و می توانند برای انواع موها مناسب باشند.

رنگساژ مو سبز فلپس

مزایای رنگساژ

هر روشی که روی موهای خود انجام دهید از رنگ کردن گرفته تا کراتین و بوتاکس کردن و حتی ویتامینه کردن مو مزایا و عوارض خاص خود را خواهند داشت. در این قسمت می خواهیم به مزایای رنگساژ کردن مو بپردازیم.

 • رنگساژ چون رنگ موی ضعیف شده است پس آسیب کمتری را به موهای شما وارد می کند.
 • نیازی نیست مواد رنگساژ را به مدت طولانی روی موهای خود نگه دارید.
 • با استفاده از رنگساژ درخشندگی و شفافیت را به موها خود باز می گردانید.
 • در منزل به راحتی می توانید خودتان رنگساژ کردن مو را انجام دهید.
 • برای تنوع بیشتر و تغییر روحیه خود هر چند وقت یک بار می توانید رنگ رنگساژ را تعییر دهید.

معایب رنگساژ کردن مو

باید به این باور هم برسیم که رنگساژ کردن هم مانند رنگ مو می تواند عوارضی برای موهای شما داشته باشد که در این بخش به برخی از این معایب خواهیم پرداخت.

 • هر چیزی که در آن از مواد شیمیایی استفاده شده باشد حتما عوارضی هم خواهد داشت. اگر رنگساژ از رنگ موی ضعیف شده درست شده ولی باز مواد آن شیمیایی است پس باید از موهای خود مراقبت کنید تا این آسیب کمتر شود.
 • چون رنگساژ ماندگاری کمی داشته بنابراین نیاز به مراقبت بیشتری هم دارد در هنگام شستشو و براشینگ باید مراقب باشید.
 • هر دو هفته یکبار نیاز به تمدید دوباره خواهید داشت.
 • اگر مکررا رنگساژ را تکرار کنید امکان آسیب رساندن به موهای ریباندینگ (Hair rebonding) و کراتینه مو نیز بالا می رود.
 • رنگساژ موهای هایلایت شده با استفاده مکرر به مرور زمان پایه های تیره مو را روشن می کند.

تفاوت رنگساژ کردن با رنگ مو

مواد رنگساژ را با اکسیدان و آب ترکیب می کنند اما رنگ مو فقط با اکسیدان ترکیب می شود. وقتی می خواهید موهای خود را رنگساژ کنید باید موها را مرطوب کرده ولی برای رنگ کردن این کار لازم نیست. اگر موهای شما تیره باشد رنگساژ بر روی آن تاثیری نخواهد داشت چرا که این مواد به مدت زمان کمی نیاز دارد پس برای رنگساژ باید موهای شما روشن باشد ولی رنگ مو این محدودیت را نخواهد داشت. ماندگاری رنگساژ از رنگ مو کمتر است بنابراین باید زود به زود آن را تکرار کرد.

رنگ مو را باید از پشت سر و نوک مو شروع کرد و در آخر جلوی سر و ریشه ها اما در رنگساژ تفاوتی ندارد که از کجا شروع شود و می توانید کل مو را یکدفعه به این مواد آغشته کرد. زمانی که مواد رنگساژ روی مو باید باشد بین 10 الی 20 دقیقه است که در رنگ مو این زمان بیشتر خواهد بود و بین 40 الی 80 دقیقه طول خواهد کشید. افراد با موهای تیره می توانند از محصولات دیگری همچون اسپری محافظ حرارتی مو فلپس برای نرمی و زیبایی بیشتر موهای خود استفاده کنند.

اسپری محافظ حرارتی مو فلپس

مواد لازم برای رنگساژ کردن مو و نحوه درست کردن آن

هر پروسه ایی که برای زیبایی موها انجام می شود قطعا نیاز به مواد و وسایلی خواهد داشت که در این امر هر چقدر بهتر عمل کنید نتیجه بهتری را از آن خواهید دید. پس به مواد لازم برای رنگساژ کردن مو در این بخش خواهیم پرداخت.

 • ابتدا انتخاب رنگی که یک پایه از رنگ دکلره موی شما تیره تر باشد.
 • آب
 • برای موهای بلوند رنگ موی شماره 8 تا 10
 • اکسیدان شماره 1
 • قلم رنگ مو
 • کاسه رنگ مو

یک چهارم تیوپ رنگ مویی که انتخاب کرده اید را داخل کاسه رنگ مو بریزید و با 75 سی سی اکسیدان ترکیب کرده و 75 سی سی آب هم به آن اضافه کنید باید مخلوط رقیقی را بدست آورید. بعد با استفاده از قلم رنگ مو تمام موهای خود را به آن آغشته کرده و آن را شانه بزنید و پس از 15 دقیقه موهای خود را شستشو دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *