مقالات آموزشی

هر آنچه که باید درباره تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه بدانید

هر آنچه که باید درباره تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه بدانید

آیا داشتن موهای سالم و زیبا به یکی از خواسته های شما تبدیل شده اما تفاوت بین ریباندینگ مو با کراتینه مو را نمی دانید؟ پس بهتر است این مطلب را مطالعه کنید.

بیشتر خانم هایی که موهای وز و فری دارند به دنبال روشی برای صاف کردن موهای خود هستند. روش های پرطرفداری که این روزها خیلی ها آن را انجام می دهند کراتین مو و ریباندینگ مو است. در این مقاله می خواهیم راجب تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه مو صحبت کنیم و اینکه کدام یک از اینها برای داشتن مویی سالم و درخشان بهتر خواهد بود. این دو روش ساز و کار متفاوتی دارند که برای صاف کردن موها کاربرد داشته که در فروشگاه زلفان کامل و جامع راجب آن ها صحبت خواهیم کرد.

تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه در چیست؟

کراتینه مو و عملکرد آن

در کراتین کردن موها ساقه مو تقویت می شود و باعث می شود مواد پروتئینی مورد نیاز به موها برسد که همان کراتین است و باعث صافی و از بین رفتن وز موها می شود. با کراتین کردن مو شما هیچگونه تغییری در ساختار اصلی مو ایجاد نمی کنید و برای انواع موهای دکلره شده، فرفری، مجعد و آسیب دیده مناسب بوده و با خرید مواد کراتین مو می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه مو در نوع اثر گذاری است که روی مو انجام می دهند.

ماندگاری کراتین مو تا 6 ماه بوده که با روش های مختلفی نسبت به جنس موهای شما توسط آرایشگر انجام می شود. در بعضی از این روش ها هنگامی که به موها حرارت می دهند باعث آزاد شدن فرمالدهید شده که برای سلامتی بسیار ضرر دارد اما با خرید کراتین اصل و استفاده از روش های جدید این مشکل پیش نخواهد آمد.

ریباندینگ مو و عملکرد آن

ریباندینگ برخلاف کراتین مو ساختار مو را به طور کلی تغییر می دهد به همین خاطر نباید از آن برای موهای رنگ شده استفاده کرد. ریباندینگ کردن موها باید خیلی با احتیاط انجام شود چرا که در این روش شما با شکستن پیوندهای مو رطوبت آن گرفته شده و در نتیجه احتمال اینکه به ساقه مو آسیب برسانید بسیار زیاد است.

از معایبی که این روش دارد این است که دیگر شما نمی توانید به موهای خود حالت دهید و به طور دائمی موها را صاف می کند. اگر به دنبال یک روش کم خطر هستید ریباندینگ مو یکی از کم خطرترین روش ها برای صافی مو محسوب می شود. با این روش به موهای خود نرمی و لطافت و درخشندگی را هدیه خواهید داد.

تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه در چیست؟

تفاوت هزینه ریباندینگ مو با کراتینه

تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه مو در هزینه آن ها هم است که برای انجام دادن ریباندینگ مو در مراکز آرایشی باید 3 برابر کراتین مو هزینه کنید پس اگر به قیمت اهمیت می دهید و نمی خواهید هزینه زیادی را صرف این کار کنید بهتر است از روش کراتینه کردن استفاده نمایید. دلایلی که قیمت ریباندینگ مو افزایش می دهد: 1. مواد اولیه گران قیمت 2. فرآیند انجام دادن ریباندینگ زمان بر است. 3. به تخصص بالایی نیاز دارد تا به موها آسیب وارد نشود.

عوارض ریباندینگ بیشتر است یا کراتینه؟

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده این است که عوارض جانبی کدام یک از این ها کمتر بوده که باید به شما بگوییم که هر عمل شیمیایی که بر روی مو انجام می شود عوارض خاص خود را خواهد داشت. پس شما هیچوقت یک ماده شیمیایی را نخواهید یافت که بدون عوارض باشد.

افراد سودجویی زیادی هستند که برای به فروش رساندن محصول خود آن را بدون فرمالدهید معرفی می کنند اصلا فریب چنین چیزی را نخورید. فقط سعی کنید با خرید کراتین مو یا مواد ریباندینگ اصل موهای خود را صاف کرده و آن را به فرد ماهری بسپارید تا با این کار عوارض آن را به حداقل برسانید. برای تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه مو باید به موادی که خریداری می کنیم هم توجه داشته باشیم.

عوارض ریباندینگ بیشتر است یا کراتینه؟

کراتینه بهتره یا ریباندینگ؟

همانطور که قبلا هم گفتیم ماندگاری ریباندینگ از کراتین بیشتر است. البته این ماندگاری تا زمانی ادامه دارد که موها رشد کنند که ریشه های مویی که رشد کرده را باید تمدید کرد اما ساقه مو سال ها همچنان صاف و شلاقی باقی خواهد ماند. اما کراتینه تنها شش ماه ماندگاری دارد و پس از این مدت کم کم مواد اثرات خود را از دست می دهد که با مراقبت های بعد از کراتین می توانید آن را تا یکسال هم نگه دارید پس تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه مو در زمان ماندگاری آن ها هم است.

ریباندینگ مو را فقط می توانید روی موهای سالم و طبیعی انجام داد به طوری که مویی که با رنگ یا اکسیدان قوی روشن شده باشد را نباید ریباندینگ کرد چون ریباندینگ ساختار مو را تغییر می دهد به همین خاطر باعث آسیب دیدن و سوختگی مو می شود. برای این نوع موها فقط باید از کراتین و المنت استفاده کرد. برخی از خانم ها هم هستند که دوست دارند تنوع داشته باشند و نمی خواهند همیشه موهایشان صاف باشد و قصد دارند بعضی اوقات موهای خود را حالت دهند و یا فر کنند و رنگ موهایشان را تغییر دهند برای این دسته از افراد پیشنهاد می کنیم که از روش کراتینه کردن مو استفاده نمایند.

موهای سفید را ریباندینگ کنیم یا نه؟

اگر موهایتان سفید شده توصیه می کنیم به جای ریباندینگ کردن از کراتین استفاده کرده چون در ربیاندینگ موادی که ساختار مو را تغییر می دهند کمتر روی موهای سفید اثر می گذارند و آن حالت صافی و لختی را به خود نمی گیرد. اما اگر تعداد موهای سفیدتان کم است نگران نباشید چون همه ما از این نوع سفیدی ها داریم این مورد برای کسانی است که بیشتر موهای خود را سفید کرده اند.

با کراتین مو این دست از افراد می توانند موهای خود را صاف کنند چون مواد کراتین مو روی رنگدانه ها اثر نمی گذارند و تنها با لایه خارجی مو در ارتباط خواهد بود پس این یکی دیگر از تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه مو می باشد که باید به آن دقت کنیم.

بیشتر بخوانید: تفاوت ریباندینگ با نانو ریباندینگ مو در چیست؟

جمع بندی درباره تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه

برای اینکه تفاوت ریباندینگ مو با کراتینه مو را بهتر درک کنیم در این قسمت هر کدام را به طور جداگانه و مختصر مورد بررسی قرار می دهیم:

کراتینه مو:

 • صرف هزینه کمتر
 • فقط 2 یا 3 ساعت لازم دارد
 • موهای آسیب دیده احیا می شود
 • روی موهای دکلره و رنگ شده قابل اجرا است
 • تا 6 ماه ماندگاری
 • مراکز تخصصی بیشتری برای این کار وجود دارد

ریباندینگ مو:

 • صافی دائمی موها
 • مواد اولیه اصل و کمتر بودن مواد تقلبی
 • فرمالدهید و آسیب های کمتر
 • تغییر در کوتیکول مو
 • بعد از ریباندینگ به مراقبت های زیادی نیاز ندارید
 • زمان زیادی را برای انجام آن باید صرف کنید (7 ساعت)
 • هزینه بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *