مقالات آموزشی

آموزش صفر تا 100 ریباندینگ مو

آموزش صفر تا 100 ریباندینگ مو

از بافت موهایتان خسته شده اید و می خواهید چیز جدیدی امتحان کنید؟ چرا روش ریباندینگ مو را امتحان نمی کنید؟

هرگاه یک مجله مد را باز می کنید، یک فیلم می بینید یا حتی زمانی که وارد یک رستوران می شوید، حداقل چند زن با موهای صاف، ابریشمی و بدون وز را خواهید دید. به نظر شما آن ها چه کاری روی موهایشان انجام می دهند؟ مسلماً برای همه خانم ها پیش آمده که هر بار سعی کردید موهایتان را صاف یا اتو کنید، تارهای موی شما در بهترین حالت ظرف چند ساعت یا چند روز دوباره به حالت وز و غیرقابل کنترل خود برمی گردد. ریباندینگ مو، یک روش صاف کردن مو است که می توان آن را روی انواع مختلف موها انجام داد. در این روش از مواد شیمیایی برای شکستن و سپس بازسازی پیوندهایی که موهای شما را ساخته، استفاده می شود. در نتیجه، موهای شما ابریشمی و صاف می شوند.

روش ریباندینگ نیاز به زمان دارد و یک فرایند دقیق است که باید به روش خاصی انجام شود تا بهترین نتیجه را بگیرید و صدمه ای به موها وارد نکنید. اما این ها به این معنی نیست که شما برای ریباندینگ موها حتماً به رفتن به سالن های زیبایی نیاز دارید. ریباندینگ مو در خانه توسط خانم های زیادی انجام شده و امکان پذیر است. چنانچه شما نیز به داشتن موهای لخت و صاف علاقمندید و می خواهید این روش را امتحان کنید، بهتر است اطلاعاتی را درباره آن کسب کنید. در ادامه این مقاله از فروشگاه زلفان، می خواهیم تا بیشتر با روش ریباندینگ آشنا شده و یک آموزش کلی از این روش داشته باشیم.

همه چیز درباره ریباندینگ مو

روش های نوظهوری در صنعت زیبایی به وجود آمده که باعث ایجاد مراقبت های مختلف برای موها نیز شده است. بیشتر ما داشتن موهای صاف و ابریشمی را نه فقط برای پیروی از آخرین مد، بلکه به دلیل این که حالت دادن و مرتب کردن آن ساده تر است، دوست داریم.

ریباندینگ مو یکی از روش های شیمیایی است که توسط آرایشگاه ها برای صاف شدن دائمی موهای شما ارائه می شود. با این حال، قبل از رزرو وقت برای انجام ریباندینگ مو، باید از روش انجام آن، تمام عوارض جانبی آن و نحوه مراقبت از موهای خود مطلع شوید. به همین دلیل، ما در زلفان تصمیم گرفتیم تا آموزش کاملی از ریباندینگ مو را به شما ارائه دهیم. در ادامه، هر آنچه در مورد ریباندینگ لازم است بدانید را خواهید دید.

همه چیز درباره ریباندینگ مو

بعد از rebonding چه اتفاقی برای موهای شما می افتد؟

موهای شما از پروتئین تشکیل شده است. این پروتئین ها با پیوندهای دی سولفید متصل شده که ساختار موی شما را به شما می دهند. در نتیجه، موهای شما به هر یک از حالت های صاف، فر، موج دار یا مجعد درمی آید. ریباندینگ مو روشی است که پیوندهای موی شما را می شکند تا بتواند ساختار آن را از نو بسازد. در انتهای انجام ریباندینگ، موهای شما کاملاً صاف و بدون وز می شود.

چه ابزارها و موادی برای ریباندینگ مو استفاده می شود؟

  • یک شامپوی ملایم
  • سشوار
  • اتو مو (ترجیحاً سرامیکی)

اثر ریباندینگ موها تا چه مدت باقی می ماند؟

ریباندینگ مو معمولاً 6-7 ماه اثر خود را روی موها حفظ می کند. ترمیم روش، بسته به سرعت رشد مو ضروری است. بسته به سرعت رشد موهای شما، ممکن است مجبور شوید هر 3 ماه یا 6 ماه یکبار ریباندینگ را ترمیم کنید.

rebonding برای هر نوع مویی مناسب است؟

ریباندینگ مو با انواع خاصی از مو به خوبی سازگار است. شما همیشه باید با آرایشگر خود مشورت کنید که چه نوع درمان شیمیایی برای نوع مو شما مناسب است، تا در نهایت از آسیب و شکستگی موها جلوگیری شود.

ریباندینگ برای هر نوع مویی مناسب است؟

مراحل انجام ریباندینگ مو

ریباندینگ مراحلی دارد که اگر می خواهید آن را امتحان کنید، باید با آن ها آشنایی داشته باشید. در ادامه، مراحل انجام ریباندینگ را می بینیم.

مرحله 1:

آرایشگر شما از یک شامپوی ملایم برای تمیز کردن پوست سر و موهای شما استفاده می کند. این کار موای شما را برای انجام مراحل طولانی و اصلی ریباندینگ آماده می کند.

مرحله 2:

موها را با سشوار خشک کنید.

مرحله 3:

موها را به چند دسته تقسیم کنید. این کار هم دسترسی شما به موها را ساده تر می کند و هم مطمئن خواهید شد که هیچ تار مویی را فراموش نکرده اید.

مرحله 4:

با استفاده از صفحه های پلاستیکی، هر قسمت از موهای شما با یک ماده صاف کننده پوشانده می شود. از صفحه های پلاستیکی به این منظور استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که هر رشته مو به طور کامل با مواد پوشیده شده است.

مرحله 5:

باید اجازه دهید که مواد 30 دقیقه روی موها بماند. اگر موهای شما خیلی خشک، دارای موخوره و موج دار است، ممکن است محصول را برای مدت زمان بیش از 30 دقیقه بگذارید.

مرحله 6:

بسته به ساختار و بافت موی شما، آرایشگر شما آن را به مدت 30-40 دقیقه زیر دستگاه بخار می گذارد.

مرحله 7:

اکنون آرایشگر شما موهای شما را آبکشی و سشوار می کند.

مرحله 8:

در این مرحله دوباره موها دسته بندی شده و تمام دسته ها به لوسیون کراتینه آغشته می شوند.

مرحله 9:

هم اکنون برای تثبیت پیوندهای تازه سازه شده، یک ماده خنثی کننده به تمام قسمت های موی شما اعمال می شود. ماده 30 دقیقه دیگر روی مو مانده و سپس آبکشی می شود.

مرحله 10:

پس از شستشو و سشوار کشیدن مو، سرم استفاده می شود. اکنون موهای شما با استفاده از اتوی مو، صاف می شود.

بیشتر بخوانید: آموزش قدم به قدم ریباندینگ مو در خانه

عوارض جانبی ریباندینگ مو

هر روش شیمیایی، سهم خاص خود را از عوارض جانبی دارد. یکی از مهمترین مواردی که باید قبل از انجام این روش به خاطر بسپارید این است که موهای شما تغییر ساختار یافته و به شکل طبیعی خود بر نمی گردد. عمده ترین عوارض جانبی ریباندینگ مو را در ادامه می بینیم.

  1. ممکن است به موهای شما آسیب برساند.

انجام روش های شیمیایی به معنای آسیب دیدن مو است. انجام ریباندینگ ممکن است باعث شکستن موهای شما شود. مواد شیمیایی مورد استفاده در این فرآیند همچنین ممکن است پوست سر شما را تحریک کند. اگر پوست حساسی دارید، قبل از انجام کار با آرایشگر خود مشورت کنید.

  1. نیازمند مراقبت زیاد

برای جلوگیری از آسیب دیدن مو، شما مجبورید روی محصولات گران قیمت سرمایه گذاری کنید تا از شکستگی و خشکی آن محافظت کند.

  1. ممکن است متناسب با هر نوع مویی نباشد.

ریباندینگ مو برای هر نوع مویی توصیه نمی شود. شاید لازم باشد با توجه به بافت مو، در مورد اینکه کدام روش اصلاح مو به شما توصیه می شود با آرایشگر خود مشورت کنید.

عوارض جانبی ریباندینگ مو

نکات مراقبت از مو پس از Rebonding

بعد از این که ریباندینگ را برای موهای خود انجام دادید، باید برخی نکات را برای جلوگیری از آسیب به موها رعایت کنید. در ادامه، این نکات را می بینید.

  1. قانون 72 ساعته را دنبال کنید.

اطمینان حاصل کنید که 72 ساعت موهای خود را خیس نمی کنید. حدود 3 روز طول می کشد تا پیوندهای موجود در موهای شما ثابت شوند. از استفاده از سنجاق و بند مو نیز خودداری کنید.

  1. روتین اصلی مراقبت از مو را دنبال کنید.

شامپویی تهیه کنید که مخصوص موهای صاف شده است. پس از هر بار شستشو موهای خود را حالت دهید.

  1. هر از گاهی موهای خود را چرب کنید.

روغن ها به تغذیه مو و حفظ سلامت آن کمک می کنند. اطمینان حاصل کنید که به طور مرتب موهای خود را روغن تراپی می کنید تا موهای شما سالم و نرم شود. با این حال، به مدت 3 روز پس از انجام ریباندینگ، توصیه می شود از هر چیزی که اجازه نمی دهد پیوندهای موی شما تثبیت شود، دور بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *