مقالات آموزشی

انتخاب بهترین برس و شانه مو مناسب برای مو

انتخاب بهترین برس و شانه مو مناسب برای مو

انتخاب بهترین برس و شانه مو مناسب برای مو، در انتخاب برس و شانه مو مناسب به چه نکاتی دقت کنیم؟ انتخاب یک برس و یا شانه مناسب، که بتواند به خوبی موهای شما را حالت داده و به آن ها آسیب نزند، چندان هم ساده نیست. شاید شما یک برس را تنها به دلیل رنگ و شکل آن انتخاب کنید اما نتواند موهایتان را آنگونه که دوست دارید، حالت دهد. شاید از طرف یکی از دوستان و آشنایان خود، به خرید یک برس و شانه مو ترغیب شده و آن را خریداری کرده باشید، اما باید این نکته را در نظر داشت که نوع بافت و جنس موهای افراد با هم متفاوت بوده و هر نوع ابزاری را نمی توان برای همه پیشنهاد کرد.

رسانه های اجتماعی منبع محبوب دیگری برای دیدن بهترین توصیه های خرید برس مو است. این تبلیغات ممکن است تا حد زیادی برای شما وسوسه انگیز باشد اما باز هم باید نکاتی را در نظر بگیرید. آیا می خواهید از شکستگی موها جلوگیری کنید، ظاهر عالی در موهای خود داشته باشید، موخوره را کاهش دهید و به طور کلی موهای خود را سالم و زیبا نگه دارید؟ پس باید در انتخاب شانه موهایتان دقت داشته باشید. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی زلفان، با هم به بررسی نکاتی در انتخاب برس و شانه مو مناسب پرداخته و به شما در انتخاب و خرید بهترین شانه، کمک می کنیم. برای بررسی این نکات، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

انتخاب بهترین برس و شانه مو

انتخاب یک برس مناسب برای نوع موهای شما، حس خوبی به شما خواهد داد زیرا پوست سر شما را ماساژ می دهد، روغن ها پخش می کند و به موهای شما کمک می کند تا درخشش خود را حفظ کنند. از طرف دیگر، برس نامناسب مو باعث ایجاد موخوره، گره خوردن و حتی شکستن موهای شما می شود. این امر به ویژه در مورد موهای ریز درست است، زیرا شانه زدن دلیل اصلی آسیب دیدن برای کسانی است که برای افزایش حجم موهای خود تلاش می کنند. شما حتی ممکن است به دلیل پیدا نکردن ابزارهای مناسب و موفق نشدن برای خوش حالت کردن موهایتان، به فکر خرید کراتین مو و یا روش های دیگر افتاده باشید.

آیا استفاده از یک برس نامناسب می تواند دلیل ضعیف شدن موها و آسیب دیدن تارهای آن باشد؟ متخصصان می گویند استفاده از برس مناسب برای هر نوع، بافت و مدل مو می تواند تفاوت زیادی بین موهای سالم و ضعیف ایجاد کند. برس موی سازگار با نوع موی شما می تواند ابزاری باشد که شما برای دستیابی به موهای براق و درخشان و البته قابل کنترل، و همچنین برای نگهداری آسان آن ها، نیاز داشته باشید. در ادامه این مقاله، نحوه انتخاب بهترین شانه و برس برای موهای شما، به علاوه نحوه تقویت حالت دادن و ماندگاری آن وجود دارد.

انتخاب بهترین برس و شانه مو

انتخاب بهترین شانه مو

کارشناسان اتفاق نظر دارند که شانه زدن دلیل اصلی شکستن موهای ریز است. اگر جنس و حالت موهای شما خوب نیست، باید بیشتر مراقب باشید که از چه نوع برس استفاده می کنید. به یاد داشته باشید که هر زمان که برس را از بین موهای نازک خود رد می کنید، نتیجه آن صدمه بیشتری نسبت به انواع دیگر مو دارد. برای موهای نازک، برس هایی که برای افزودن حجم و کاهش وز ایجاد می شوند، سازگارترین نتیجه را دارند. این مدل ها در مدل های خمیده (Vented)، تخت یا پدل، برس موی گراز و شانه های گرد موجود هستند و دارای ویژگی های مختلف تقویت مو، از جمله نایلون یونی، موی گراز و فناوری سرامیک هستند.

برس های از جنس موهای گراز، روغن ها را به طور مساوی توزیع می کنند تا به یک ظاهر نرم و براق برسند، به خصوص اگر موهای ضخیم و پرپشتی دارید. آن ها همچنین می توانند به انواع موهای ریز و طبیعی حجم دهند. یک برس موی مصنوعی یا ترکیبی از موهای گراز و فناوری یونی، می تواند به راحتی از بین تارهای مو شما عبور کند. قبل از شروع شانه زدن، پس از شستن و خشک شدن کامل موهای خود، سعی کنید از اسپری های مخصوص مهار کردن استفاده کنید. یک برس موی نرم، چه روی موهای خشک و چه موهای خیس، قابلیت انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد.

نحوه صحیح شانه زدن موها

شما با هر نوع و بافت مویی، باید علاوه بر انتخاب شانه مناسب، در نحوه شانه زدن نیز دقت کنید. پیش از این به انجام روش هایی مانند خرید بوتاکس مو و یا موارد دیگری فکر کنید، بهتر است نکات گفته شده در ادامه این مقاله را دنبال کنید.  سعی کنید موهای خود را از انتها به سمت بالا و به سمت سر خود شانه بزنید. باید دسته های کوچک مو را جدا کرده و شانه بزنید تا از گره خوردن موها جلوگیری شده و ریشه موها کشیده نشود.  

اگر موهای کوتاه تا متوسط ​​دارید، ممکن است بخواهید برای تسریع در خشک شدن یک برس مخصوص سشوار کشیدن (براشینگ) را در نظر بگیرید. این برس ها به خوبی می تواند جریان هوا را از درون خود عبور داده و به کمک این جریان هوا، حالت دهی به موها نیز بهتر می شود.  

برای شانه زدن روزانه، یک برس تخت با موی گراز، روغن طبیعی را از پوست سر شما تا انتها پخش می کند تا درخشندگی طبیعی و جلوه ای زیبا داشته باشد. شانه های با دندانه انعطاف پذیر کمک می کند تا موهای مرطوب، هر چند ظریف، بدون شکستن شانه شده و گره های آن از بین برود. از آنجا که موهای گراز بسیار لطیف هستند، بدون اینکه رشته های ظریف را از بین ببرد، برس گره ها را به خوبی باز می کند. اگر برس دارای بالشتک نرم در زیر دندانه ها است، شانه زدن موها بسیار بهتر نیز می شود چرا که بالش در امتداد پوست سر شما خم می شود تا از شکستگی بیشتر جلوگیری کند.

نحوه صحیح شانه زدن موها

شانه و برس های مختلف برای افراد مختلف؛ روش های استفاده از انواع شانه ها

هنگام انتخاب برس به خاطر داشته باشید که نوع شانه و جنس و دندانه های آن، یک مسئله کلیدی است. برس های مخصوص براشینگ گرما را به خوبی انتقال داده و برای محافظت در برابر آسیب موثر هستند. برس های براشینگ توخالی، اجازه می دهد تا هوا برای خشک شدن سریع با سرعت زیادی جریان داشته باشد و هنگام خشک کردن و شانه زدن، موها را صاف کنید. برس های با فناوری یونی، سرامیکی و تورمالین به سرعت بالای خشک شدن، کاهش وز و افزایش درخشش کمک می کنند.

همان طور که گفتیم، برس ها انواع مختلفی داشته و هر یک از آن ها برای موهای افراد خاصی مناسب بوده و کاربردهای مختلفی دارند. در ادامه، برس ها و شانه های مختلف را بررسی می کنیم.

برس براشینگ بهترین برس و شانه مو

برس های براشینگ که بتواند هوای سشوار درون آن به خوبی جریان پیدا کند، به شرطی که آنقدر محکم باشد که تمام تارهای مو به خوبی از درون دندانه های آن عبور کند، می تواند به شما برای حالت دادن موها کمک کند. برس براشینگ سایز 53، در سایت زلفان موجود بوده و می توانید آن را برای حالت دادن به موهای خود خریداری کنید.

برس موی گرد

اگر می خواهید موهای حجیم با کمی فر و حالت دار داشته باشید، از یک برس موی گرد استفاده کنید. برس های گرد در اندازه های مختلف عرضه می شوند، اما قاعده کلی این است که هرچه برس کوچکتر باشد، فر آن محکم تر است. به عنوان مثال، می توانید از برس براشینگ سایز 43 برای این منظور استفاده کنید. برس های گرد انتخاب خوبی برای سشوار کشیدن موها و حالت دادن به موج های نازک هستند. آن ها کاملاً دایره ای هستند که باعث می شود موهای زیر آن نرم و صاف تر شود، در نتیجه فر یا موج ایجاد می کند. اگر می خواهد موج های ایجاد شده در مو چندان هم ریز نباشد، می توانید از برس های بزرگ تر مانند برس

برس های تخت بهترین برس و شانه مو

برس های تخت یا پدل، بهترین برس صاف کننده موهای ریز هستند. برای ایجاد ظاهری صاف و لَخت که هم روی موهای بلند و هم روی مدل موهای کوتاه به شکل مناسب کار می کند. معمولا دندانه های این شانه ها فناوری یونی داشته و برای خشک کردن موها تا صافی کم آن استفاده می شوند. برس های تخت با بدنه بزرگ تر، باعث می شود تا هنگام صاف سازی موها، دسته های بیشتری از موها را به سرعت بپوشانند. این برس ها برای افرادی با موهای بلند و صاف یک انتخاب عالی هستند.

برس موی ضد استاتیک

این برس ها می توانند در هنگام خشک شدن با سشوار، میزان استاتیک را کاهش دهند، زیرا باعث می شود گرما از طریق برس جریان یافته و به فعال شدن استاتیک و وز شدن کمک می کند. گفته می شود که برس های یونی با افزودن یون های منفی به مو، استاتیک و وز را کاهش می دهند و شانه های فلزی نیز ممکن است با استاتیک مبارزه کنند.

برس موی ترکیبی بهترین برس و شانه مو

برس های موی ترکیبی اثرات تقویت کننده و درخشان کننده داشته و موهای گراز و دندانه های آن را با تحریک پوست سر و جدا شدن راحت موهای نازک یا سیمی، ترکیب می کند. این ترکیب برای کسانی که موهای بلند یا ضخیم دارند می تواند بیشترین تأثیر را داشته باشد.

برس موی طبیعی

برای وگان ها یا هر کسی که می خواهد از مزایای برس موی گراز بدون استفاده از محصولات حیوانی استفاده کند، برخی از برس ها الیاف طبیعی دیگر مانند آگاو را با مواد مصنوعی ترکیب می کنند تا بافتی مشابه موی گراز برسند.

بیشتر بخوانید:

20 اتو مو برای موهای فر و پرپشت با قیمت مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *