مقالات آموزشی

اتو مو صفحه باریک بهتره یا پهن؟ انتخاب اتو مو مناسب

اتو مو صفحه باریک بهتره یا پهن؟ انتخاب اتو مو مناسب

اگر به دنبال یک اتو موی مناسب هستید و نمی دانید اتو مو صفحه باریک بهتره یا پهن؟ به شما توصیه می کنیم به نکات مهمی که در این مقاله برای انتخاب اتو مو و داشتن موهایی زیبا به آن اشاره خواهیم کرد توجه نمایید.

داشتن مویی صاف و خوش حالت باعث می شود چهره جذابتر و زیباتر شود. یکی از این وسیله ها که با استفاده از آن می توانیم به موهای خود حالت دهیم اتو مو است. پس با خرید اتو مو صفحه باریک یا پهن با کیفیت، موهای خود را صاف و حتی فر کنید. این دستگاه ها که در مدل های مختلفی عرضه می شود از نظر جنس، عرض صفحه، روکش، شکل، میزان حرارت، نحوه تنظیم حرارت و نمایش آن با یکدیگر متفاوت هستند که در فروشگاه اینترنتی زلفان همه این موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

انتخاب اتو مو با توجه به جنس موها

اولین چیزی که در انتخاب اتو مو از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به آن توجه شود جنس موهایتان خواهد بود. پس وقتی جنس موهای خود را بشناسید انتخاب دستگاه مورد نظرتان بهتر و راحت تر بوده و بهتر هم تصمیم می گیرید. در کل انواع مو به چهار دسته تقسیم می شود که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

موهای فر:

اگر موی شما فر دارد و نازک است باید اتو مویی را انتخاب کنید که بتوان حرارت آن را تنظیم کرد. در این صورت شما با توجه به موهای خود دما را تنظیم می کنید و حجم موهایتان را با توجه به اتو مو صفحه باریک و یا پهن بودن که در ادامه به آن ها نیز خواهیم پرداخت، اتو خواهید کرد. کف این نوع اتو موها اکثرا تیتانیومی و یا تورمالین بوده که برای صاف کردن فر موهای شما مناسب است. اگر به دنبال اتو موی مناسب برای موهای فر هستید به مقاله 20 اتو مو برای موهای فر و پرپشت با قیمت مناسب در همین سایت مراجعه کنید.

موهای نازک و صاف:

اگر موهای شما معمولی و لخت است، اتو مویی که حرارت بالایی دارد و کفی آن سرامیکی باشد برای موهای شما مناسب خواهد بود. چرا که با این نوع دستگاه موهای شما الکتریسیته ایجاد نخواهد کرد و به موهایتان آسیبی وارد نمی شود. برای انتخاب مناسب به شما پیشنهاد می کنیم مقاله 10 اتو مو مناسب برای موهای نازک و کم پشت را در سایت زلفان مطالعه کنید.

موهای فر و ضخیم:

موهای ضخیمی که فر هم باشد نباید از اتو مو صفحه باریک برای صاف کردن آن استفاده شود. بلکه اتو مو با صفحه پهن و درجه حرارت بالا که قابلیت یونیزاسیون دارند برای این نوع موها مناسب است. این نوع اتو مو از موهای شما در برابر حرارت بالا محافظت کرده و از خشک شدن موهای شما نیز جلوگیری خواهد کرد.

موهای صاف و ضخیم:

اگر موهایتان ضخیم و کمی حالت دار است برای اینکه آن را صاف و لخت کنید، اتو مو صفحه باریک نیاز شما را برآورده نخواهد کرد. اتو مو با کفی پهن که درجه حرارت آن تنظیم شود. کفی پهن باعث می شود شما حجم بیشتری از موهای را خود را صاف کنید. با توجه به حجم موها نیز می توانید حرارت دستگاه را تنظیم نمایید.

موهای کوتاه پسران و دختران:

برای این افراد باید اتو مو صفحه باریک را انتخاب کرد. چرا که باعث می شود بهتر و راحت تر موها را صاف کرد.

انتخاب اتو مو با توجه به جنس موها

انواع اتو موهای مختلف و انتخاب اتو مو

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که بعد از اینکه جنس موهای خود را شناختیم چگونه صفحه اتو مو را تشخیص دهیم و یا کدامیک برای صاف کردن موها بهتر است؟ در این بخش به انواع صفحه اتو مو خواهیم پرداخت.

انتخاب اتو مو معمولی:

در این نوع از اتو موها که صفحه فلزی دارند، حرارت آن ها غیرقابل تنظیم است. اگر هم تنظیم حرارتی داشته باشند فقط در حد کم، زیاد و متوسط است. این نوع از اتو مو صفحه باریک هستند و برای افرادی که می خواهند فقط قسمتی از موهای خود را اتو کنند مناسب خواهد بود.

انتخاب اتو مو سرامیکی:

یکی از قابلیت هایی که در اتو مو سرامیکی تعبیه شده تنظیم حرارت بوده که با توجه به قیمت آن ها قابلیت های متفاوتی هم دارند و کیفیت سرامیک ها با هم فرق دارد. اتو مو صفحه باریک و پهن هر کدام کارایی خاص خود را داشته و این مدل ها نسبت به اتو مو معمولی به موها آسیب نمی رسانند.

اتو مو با صفحه سرامیکی حرارت را به طور یکنواخت پخش می کند و از سوختن موها تا حد زیادی جلوگیری خواهد کرد. اگر برای خرید کراتین مو اقدام کردید و خواستید با این اتو مو کراتین خود را انجام دهید باید دمای آن را تا درجه مورد نیاز کراتین کردن بالا ببرید. این دستگاه تا مدت زمانی حرارت را در خود نگه می دارد و موهای رنگ شده را هم کدر نمی کند.

انتخاب اتو مو آیونیک:

این اتو مو قیمت بالاتری نسبت به دیگر دستگاه ها دارد. اگر موهای خشکی دارید این اتو مو برای شما مناسب خواهد بود. چرا که این نوع اتو رطوبت موهای شما نگه می دارد و مانع از خشک شدن آن می شود. موها هرچقدر ضخیم و حجیم تر باشد به درجه حرارت بالاتری نیاز دارد. پس موهای حجیم و ضخیم اتو مو صفحه باریک جوابگوی آن ها نخواهد بود.

انتخاب اتو مو تورمالین:

همانطور که می دانید تورمالین یکی از مواد پرکاربرد در طبیعت بوده و در صنعت زیبایی و آرایشی کاربرد زیادی دارد. خاصیت تورمالین این است که آرام آرام گرم شده و درجه حرارت را در خود نگه خواهد داشت. به همین خاطر هم باعث می شود موها خوش حالت و درخشان و براق شود.

انتخاب اتو مو  تیتانیومی:

این نوع اتو موها بسیار سریع داغ شده و نسبت به اتو موهای سرامیکی و دیگر دستگاه ها حرارت را زودتر منتقل می کنند. اگر اتو مو صفحه باریک یا پهن تیتانیومی را زیاد روی موها نگه دارید باعث سوزاندن مو خواهید شد. پس در هنگام استفاده از آن دقت لازم را داشته باشید.

انتخاب اتو مو کراتین:

این نوع اتو مو ما را به فکر کراتین کردن و بوتاکس مو می اندازد. همانطور که می دانید کراتین یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده بافت مو است. خاصیت خوبی که این اتو مو دارد باعث نرم کنندگی قوی مو و تولید یون زیاد خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

تفاوت اتو موهای سرامیکی و تیتانیومی ، خرید کدام یک بهتره؟

انواع اتو موهای مختلف و انتخاب اتو مو

انتخاب اتو مو با صفحه های متفاوت

اتو مو در دو نوع باریک و پهن وجود دارند. که در این بخش هر کدام از آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

اتو مو صفحه باریک:

برای صاف کردن موهای کوتاه که حجم کمی هم دارند از اتو مو صفحه باریک بهتر است استفاده کنید. برای حالت دادن به موهای خود نیز از این اتو مو می توانید کمک بگیرید البته نیاز به تمرین زیاد دارد.

اتو مو صفحه پهن:

اتو مو صفحه پهن نیز برای موهایی که حجم زیاد و بلند هستند مناسب بوده و مقدار بیشتری از موها را می توانید با استفاده از آن صاف کنید.

اتو مو صفحه متوسط:

موهایی که حجم و سایز متوسطی دارند، اتو مو با صفحه متوسط برای صاف کردن موهای آن ها جوابگو خواهد بود. اتو مو صفحه باریک هم می تواند این موها را صاف کند اما به زمان و صرف انرژی بیشتری نیاز است.

انتخاب اتو مو با صفحه های متفاوت

نحوه استفاده از اتو مو

نکاتی که باید قبل از اتو کشیدن موها باید به آن ها توجه کنید را مورد بررسی قرار خواهیم داد. یکی از مواردی که باید قبل از اتو کردن موها رعایت کنیم، استفاده از اسپری محافظت کننده مو در برابر حرارت باعث می شود تا موها از آسیب هایی که درجه حرارت زیاد به مو وارد می کند در امان بماند و از خشک و شکنندگی موها جلوگیری خواهد کرد.

پس وقتی موها هنوز کمی نم دار و رطوبت دارد به موهای خود سرم مو یا اسپری مو که مخصوص اتو کردن است بزنید. البته این را هم بدانید در انتخاب محصول مناسب هم دقت لازم را داشته باشید. چرا که برخی از محصولات به جای اینکه از موها در برابر حرارت محافظت کنند بیشتر باعث آسیب رساندن به موها می شوند.

دمای اتو مو را نباید از 185 درجه سانتی گراد بالاتر برد چون موها در دمای بالاتر از این مقدار می سوزند. اگر دمای اتو موی شما بالاتر بوده بهتر است تا همین دما آن را نگه دارید. بعد از استفاده کردن از اتو مو حتما آن را تمیز کنید تا مواد که اسپری موها و یا مواد آرایشی روی موهایتان به اتو چسبیده شده پاک شود. پس با دستمالی خشک و مقداری الکل اتو مو صفحه باریک یا پهن خود را تمیز کرده تا از آسیب رساندن به موهای خود جلوگیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *