مقالات آموزشی

همه چیز درباره تفاوت المنت با ریباندینگ مو که باید بدانید

همه چیز درباره تفاوت المنت با ریباندینگ

همه چیز درباره تفاوت المنت با ریباندینگ مو را در این مقاله بخوانید تا به صورت کامل با آن ها آشنا شوید.

داشتن موهای صاف و براق که نیازی به براشینگ یا اتو کردن مداوم نداشته باشد، آرزوی بسیاری از خانم هاست. صاف کردن مداوم موها علاوه بر این که می تواند بسیار خسته کننده باشد، آسیب زیادی نیز به موها می زند. وسیله های حرارتی مو، به شدت موها را خشک و زبر کرده و بافت طبیعی آن ها را از بین می برند. همچنین رطوبت طبیعی مو را از آن گرفته و باعث ایجاد مشکلاتی مثل موخوره می شود. چند سالی است که روش های متنوعی برای صافی موها در دنیا معرفی شده که بسیاری افراد آن ها را انجام می دهند. روش هایی مثل ریباندینگ، کراتینه کردن و … برای صافی وجود دارد که هر کس با توجه به نیاز موهای خود و همچنین با توجه به هزینه ای که می تواند برای آن پرداخت کند، این روش ها را انتخاب می کند.

المنت مو، یکی از جدیدترین متدهای صافی موهاست که نتیجه ای نسبتاً مشابه کراتینه و ریباندینگ دارد اما تفاوت هایی نیز در آن ها دیده می شود. چنانچه شما نیز جزو آن دسته افرادی هستید که می خواهید با استفاده از این روش ها موهای خود را صاف و احیا کنید اما هنوز در انتخاب یکی از این روش ها مطمئن نیستید، مطالعه این مقاله برای شما مفید است. در این مقاله از سری مقالات سایت فروشگاه زلفان، قصد داریم تا با بررسی دو روش المنت مو و ریباندینگ، ببینیم که چه تفاوت هایی با هم داشته و هر یک می تواند برای چه نوع مویی بهتر باشد. قبل از مطالعه این مطلب می توانید در مقاله همه چیز درباره المنت مو ، مزایا و معایب آن ، اطلاعات خود را درباره المنت مو بالا ببرید. 

المنت مو چیست؟

المنت مو یکی از انواع روش هایی است که برای احیا و صافی موها استفاده می شود. در این روش، تا حد زیادی سعی شده تا به موهای شما و به بافت آن آسیبی وارد نشده و در عین حال، آن ها را صاف کند. برخلاف سایر روش ها که ممکن است برای موهای رنگ شده و یا موهایی که در اثر سشوار کشیدن و استفاده از وسایل حرارتی مو آسیب دیده، توصیه نشود، المنت مو را می توان برای اکثر موها استفاده کرد. مزیت بزرگی که این روش دارد، این است که می توان آن را نه تنها برای بیشتر انواع موها انجام داد، بلکه حتی می توان از آن برای افراد در هر سنی هم استفاده کرد.

همان طور که می دانید، در روش های مختلفی که برای این منظور استفاده می شود، درصدهایی از میزان صاف کردن مو و یا احیا آن را بیان می کنند. روش المنت نیز تا 80 درصد روی صافی مو، و تا 20 درصد روی احیا آن تاثیرگذار است. این یعنی که المنت مو، بیشتر از این که یک روش احیا و سالم سازی موها باشد، به عنوان یک روش صافی شناخته می شود. البته نباید تصور نکنید که این روش آسیب زاست یا نمی تواند موها را سالم کند، بلکه تنها قدرت صاف کنندگی آن نسبت به احیا موها بیشتر است.

المنت مو چیست؟

ریباندینگ مو چیست؟

ریباندینگ نیز از دیگر روش های  بسیار شناخته شده برای صافی موهاست که ریشه ژاپنی داشته و بیش از 20 سال است که از آن استفاده می شود. این روش می تواند به خوبی موهای شما را صاف کرده و شما تا تا مدت های طولانی از براشینگ و اتو کشیدن موها بی نیاز کند. ریباندینگ مو یک فرآیند شیمیایی است که باعث تغییر بافت طبیعی موهای شما می شود و حالت صاف و یکدستی ایجاد می کند.

ریباندینگ مو معمولاً توسط متخصص زیبایی در آرایشگاه ها انجام می شود. روند چند مرحله ای ریباندینگ پیوندهای طبیعی موجود در فولیکول مو را از بین می برد و سپس آن پیوندها را به روشی دیگر بازسازی می کند. این کار در نهایت حالت موهای شما را تغییر می دهد. هزینه های ریباندینگ کاملاً متغیر است و به بلندی موی شما، مرکزی که درمان را در آن انجام می دهید، موادی که استفاده می شود و … بستگی دارد.

ریباندینگ مو چیست؟

تفاوت المنت با ریباندینگ

همان طور که گفتیم، چه ریباندینگ و چه المنت مو، هر دو از روش هایی هستند که برای صافی موها استفاده شده و هر کدام طرفداران و منتقدان خاص خود را دارند. همچنین استفاده از هر یک از این روش ها به این بستگی دارد که جنس موهای شما چگونه بوده و تا چه حد موهای سالمی دارید. در ادامه، بیشتر و بهتر به بررسی تفاوت های این دو روش می پردازیم.

  • ریباندینگ روی موهای کاملاً سالم و بدون رنگ کاربرد دارد اما المنت مو را می توان روی هر مویی انجام داد.
  • میزان صافی که ریباندینگ به موها می بخشد بیشتر است.
  • مواد ریباندینگ مو کاملاً شیمیایی است اما در المنت مو از مواد معدنی استفاده می شود.
  • موها پس از مدتی بعد از انجام ریباندینگ خشک و بی حالت می شود.
  • بعد از انجام المنت می توانید موها را دکلره کرده و روی آن رنگ های روشن بزنید. اما در ریباندینگ چنین نیست و نمی توان موها را دکلره کرد.

مطالب تکمیلی برای شما

تفاوت المنت مو با کراتین مو چیست؟

آموزش المنت مو در منزل به صورت گام به گام

آموزش حرفه ای المنت مو

قیمت المنت مو و هزینه المنت مو در ایران

عوارض جانبی المنت مو که باید بدانید

استفاده دوباره مواد المنت روی موهایی که قبلاً المنت روی آن انجام شده (در زمان ترمیم ریشه) مشکلی ایجاد نمی کند. اما در ریباندینگ، با زدن دوباره مواد روی موهای صاف شده قبلی ممکن است موها خرد و قطع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *