مقالات آموزشی

اتو مو کراتینه برای چه نوع موهایی مناسب است؟

اتو مو کراتینه برای چه نوع موهایی مناسب است؟

اتو مو کراتینه برای چه نوع موهایی مناسب است؟ چگونه بهترین اتو مو کراتینه را انتخاب کنیم؟ این اتو موها باید چه مشخصاتی داشته باشند؟ در این مقاله پاسخ همه سوالات خود را خواهید گرفت.

کسانی که موهای فر و مجعد دارند همیشه به دنبال صاف کردن و درخشان کردن موهای خود هستند. همانطور که می دانید ساختار مو هم از نوعی پروتئین تشکیل شده که به آن کراتین می گویند. این پروتئین به صورت ذاتی در ساختار مو قرار دارد که به علت برخی آسیب های وارد شده مو آن حالت و ساختار خود را از دست می دهد.

یکی از روش هایی که با آن می توانید موها را احیا کنید کراتین مو بوده که با آن موهای آسیب دیده را درمان خواهید کرد. وقتی با خرید کراتین مو موهای خود را کراتینه می کنید با استفاده از یک اتو مو کراتینه پیشرفته باید این مواد را وارد ساختار مو نمایید. در فروشگاه زلفان می خواهیم این اتو موها را براساس نوع موهای شما مورد بررسی قرار دهیم.

مشخصات اتو مو کراتینه

اتو مو انواع مختلفی دارد که با برندهای گوناگون در بازار موجود است. اما استانداردترین و بهترین اتو مو باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟ پس برای اینکه نتیجه بهتری از کراتین مو خود بگیرید باید در انتخاب اتو مو دقت لازم را داشته و مواردی که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم را رعایت نمایید.

جنس صفحات اتو مو کراتینه

سرامیک یکی از متداول ترین انواع اتو مو کراتینه بوده که با پیشرفت تکنولوژِی صفحات تیتانیوم و تورمالین عملکرد بسیار بهتری دارند. اتو مویی که صفحه آن تیتانیومی است خیلی سریع درجه حرارت آن بالا می رود. به همین خاطر این نوع اتو موها برای کسانی که موهای ضخیم، زمخت و بسیار فری دارند ایده ال خواهد بود. افرادی هم که موهای نازک و حساس داشته باشند بهتر است از اتو موی سرامیکی استفاده کنند.

تیتانیوم فلزی خنثی بوده که بهتر از سرامیک گرما را حفظ می کند و هیچ تداخلی با هیچ ماده ایی ندارد. اگر از کراتین کادیوو اصل هم استفاده کنید بهترین نتیجه ممکن را خواهید گرفت. صفحات تیتانیوم گرما را به صورت یکنواخت پخش می کنند. هنگام استفاده از این اتو مو کراتینه دما ثابت باقی می ماند به همین خاطر کراتین تا آخرین مرحله اتو کشیدن به خوبی انجام می شود.

قابلیت تنظیم دما در اتو مو کراتینه

برای اینکه در کراتین کردن مواد به خوبی جذب مو شوند باید دما اتو مو بالا باشد. پس باید اتو مویی که را انتخاب کنید که تنظیم درجه حرارت آن بین 145 تا 320 درجه سلسیوس باشد. داشتن اتو مویی که در هنگام اتو کشیدن موی کراتینه شده نوسانات گرمایی نداشته باشد بهترین انتخاب ممکن خواهد بود.

اگر موهای خود را کراتینه کردید باز هم می توانید برای صاف کردن موهای خود از این اتو مو استفاده کنید ولی دیگر نیازی به بالا بردن دمای اتو مو نیست.

مشخصات اتو مو کراتینه

داشتن صفحات شناور

اتو مو حرفه ایی دور صفحات آن کمی مورب است و صفحات آن نیز به صورت شناور می باشد. یعنی وقتی وقتی روی اطراف اتو فشار وارد می شود صفحه حالت ارتجاعی پیدا می کند که کار کردن با دستگاه را راحت خواهد کرد. پس داشتن صفحه مورب و شناور یکی دیگر از ویژگی های اتو مو کراتینه است.

سیستم تهویه گرما

نکته دیگری که باید در هنگام خرید اتو مو کراتینه به آن دقت کنید، سیستم تهویه گرمای مناسب است. چون این اتو موها بیشتر در سالن های آرایشی استفاده می شود و کار کردن با آن طولانی بوده پس دستگاه به تهویه گرما نیاز دارد تا به آن آسیبی وارد نشود. سیستم تهویه گرما باعث خواهد شد گرمای اضافی دستگاه آزاد شود.

تولید یون های منفی

آیا تا به حال برای شما پیش آمده که وقتی از حمام بیرون می آید و موهای خود را خشک می کنید به طور ناگهانی موهایتان وز و ایستاده و حالت سیخ شدن به خود بگیرد؟ دلیل آن این است که اصطکاک حوله با مو و یا برس با مو باعث می شود یون های منفی از بین برود و بار مثبت روی موهای شما زیاد شود. به همین خاطر موها وز شده و موخوره می گیرد. پس با داشتن اتو مو کراتینه که تولید یون منفی می کند برای این افراد توصیه می شود.

یکی دیگر از ویژگی های اتو مو کراتینه خوب این است که از تکنولوژی تولید یون بار منفی بهره برده باشد. سشوار و اتو مویی که باعث تولید یون منفی در مو می شوند اتم های مو را خنثی کرده و باعث نرم شدن موها خواهند شد. در این فناوری موها زودتر خشک شده و مولکول های آب زودتر از مو جدا می شوند.

کسانی که موهای لخت و بسیار نازکی دارند فناوری تولید یون منفی انتخاب مناسبی نخواهد بود چرا که فعالیت موها را کاهش می دهد. اگر از این نوع اتو موها استفاده می کنید آن را به ریشه موها نزدیک نکرده و فقط قسمت های پایین مو را اتو بکشید.

طولانی بودن سایز کابل اتو مو

اگر اتو مو کراتینه را برای سالن آرایشی می خواهید تهیه کنید به طول کابل سیم آن دقت نمایید. به خاطر اینکه شما در سالن آزادی عمل بیشتر داشته باشید طول کابل باید بیشتر از دو متر باشد. پس در هنگام خرید اتو مو کراتینه فنکور حتما به این نکته توجه کنید.

اندازه و سایز صفحات اتو مو:

موهایی که کوتاه، ظریف و ضخیم هستند از اتو مویی که صفحه آن باریکتر که ضخامت آن نیم اینچ  تا یک اینچ است استفاده کنید. ولی اگر موهای شما بلند، ضخیم و یا ظریف است، اتو مو کراتینه که صفحه آن پهن و ضخامت آن یک و نیم تا دو اینچ باشد مناسب شما خواهد بود تا بتوانید سطح بیشتری از مو را اتو بکشید. پس براساس نیاز مشتری های خود می توانید در مورد صفحه اتو مو که می خواهید داشته باشید تصمیم درست را بگیرید.

تکنولوژی مادون قرمز یا اینفراد:

قبلا اتو موها باعث آسیب جدی به موها می شدند که امروزه با پیشرفت تکنولوژی این مشکلات از بین رفته است. اتو مو کراتینه که از فناوری مادون قرمز بهره می برد با گرمای ملایمی که دارند حرارت با قدرت زیادتری به مو نفوذ می کند. گرمادهی در این نوع اتو مو از داخل به بیرون بوده و از تکنولوژی یون های منفی برای رطوبت رسانی به موها پشتیبانی کرده و همین باعث می شود موهای شما وز نشود.

همانطور که اطلاع دارید مادون قرمز یک طول موج بسیار سبک است که به عمق ساقه مو نفوذ می کند و موها را به طور ایمن از درون گرم خواهد کرد. پس با استفاده از این نوع دستگاه های شما می توانید از گرمای کمتر بهترین نتیجه را بگیرید و همین باعث می شود آسیب کمتری به موهای شما وارد شود. خاصیت دیگری که مادون قرمز دارد افزایش جریان خون در سر و ضدعفونی کردن موها است.

داشتن سیستم خاموش کننده خودکار:

داشتن سیستم خاموش کننده خودکار یعنی دستگاه شما به صورت خودکار خاموش شده و با گذشتن از یک محدوده زمانی که برای دستگاه در نظر گرفته شده که بعد از کار کردن تا آن زمان مشخص شده خود به خود خاموش خواهد شد. در برخی دیگر نیز وقتی شما مدتی از دستگاه استفاده نکنید به صورت خودکار خاموش خواهد شد.

فواید اتو مو کراتینه

با اتو مو علاوه بر اینکه موهای خود را صاف کرده آن را تغذیه و آبرسانی خواهید کرد. اگر هم برای صاف کردن موهای خود از سشوار و اتو موی معمولی استفاده می کنید با اتو مو کراتینه زمان صاف کردن بسیار کاهش خواهد یافت. در زیر به فواید این اتو مو خواهیم پرداخت.

  • پروتئین مورد نیاز مو را تامین می کند.
  • محافظت از سلول های زیرین مو
  • سازگاری با موهای مختلف
  • براق کردن و درخشان شدن مو
  • در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد.
  • برای مصارف خانگی و آرایشگاه ها

فواید اتو مو کراتینه

معایب اتو مو کراتینه

اگر به جای کراتین کردن موهای خود به دنبال یک راه حل ساده تری هستید، اتو مو کراتینه بهترین انتخاب ممکن خواهد بود. با این اتو موها هم موهای خود را صاف می کنید و هم اینکه آن را تغذیه خواهید کرد. اما این کار معایبی هم دارد که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد.

  • وقتی کراتین صفحه اتو مو تمام شود شما ناگزیر خواهید بود که اتو مو کراتینه دیگری را خریداری نمایید.
  • صفحات این اتو موها با اثر بخشی پروتئینی و نگهداری بالا بوده که اگر به درستی از ان استفاده نکنید زود از بین می رود.

بهترین برند اتو مو کراتینه

امروزه برندهای مختلف و زیادی دست به ساخت اتو مو کراتینه زده اند که در این بخش قصد داریم بهترین برندهای جهان را مورد بررسی قرار دهیم.

اتو مو مارک پرومکس

برند پرومکس اتو موهایی با صفحه سرامیکی تولید کرده که دما را به صورت یکنواخت روی صفحه پخش می کند و همین باعث می شود موهای شما کمتر آسیب ببیند.

اتو مو تورمالین JR

یکی از بهترین اتو موهایی که تا به امروز روانه بازار شده اتو مو تورمالین JR بوده که با استفاده از آن می توانید به موهای خود آبرسانی عمیق، لطافت و درخشانی، موهای ابریشم گونه و قابلیت ترمیم عمیق را هدیه کنید. با این اتو مو کراتینه تمام قابلیت های اتو موها دیگر را همزمان می توانید داشته باشید.

اتو مو فیلیپس

فیلیپس یکی از برندهای معروف بوده که برای این نوع از اتو مو کراتینه خود 11 نوع درجه دمایی متفاوت را قرار داده و همین باعث محبوبیت آن شده است. اگر موهای بلندی دارید با استفاده از صفحه پهن آن به راحتی موهای خود صاف خواهید کرد. این دستگاه پس از 30 دقیقه به صورت خودکار خاموش می شود.

اتو مو رمینگتون

این شرکت آمریکایی با 80 سال سابقه در زمینه ساخت ابزارهای آرایشی یکی از بهترین اتو موهای بازار را در اختیار طرفداران خود قرار داده است. صفحات سرامیکی دو لایه، صفحه نمایشگر LCD، تکنولوژی حرارتی برای رسیدن به بالاترین درجه حرارت، قابلیت چرخش 360 درجه از ویژگی های این دستگاه به شمار می رود.

بیشتر بخوانید:

لیست بهترین اتو مو کراتینه خوب در سال 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *