مقالات آموزشی

عوارض صافی مو با دستگاه نانو که شما را افسرده می کند

عوارض صافی مو با دستگاه نانو که شما را افسرده می کند

عوارض صافی مو با دستگاه نانو که شما را افسرده می کند، آیا با عوارض صافی مو با دستگاه نانو آشنایی دارید؟

انجام خدمات صافی مو، مدتی است که در سالن های زیبایی و مراکز تخصصی مو بیشتر شده و می بینیم که روز به روز متدهای جدیدتری برای این کار پدید می آید. از روش های شناخته شده تری مانند کراتین مو گرفته تا انجام روش هایی مثل صافی مو با دستگاه نانو، همگی برای صاف کردن و در برخی مواقع برای احیاء موهای شما استفاده می شود.

اگر برای صافی موهای خود، روش هایی مانند بوتاکس مو و یا کراتینه را نمی پسندید و می خواهید روش های جدیدتری را امتحان کنید، صافی مو با دستگاه نانو یکی از گزینه های موجود برای شما است. این روش نسبت به درمان های دیگر ماندگاری کمتری داشته و مواد استفاده شده در آن نیز کاملاً متفاوت است. در ادامه این مقاله از وب سایت فروشگاه اینترنتی زلفان، به بررسی بیشتر روش صافی مو با دستگاه نانو پرداخته و عوارض آن را بهتر خواهیم شناخت.

صافی مو با دستگاه نانو چیست؟

صافی مو با دستگاه نانو یا روش “یونش حرارتی”، یکی از جدیدترین متدهای صافی مو است که به تازگی توسط مراکز تخصصی فعال در این زمینه، انجام می شود. این روش صافی بیشتر برای افرادی مناسب است که موهای حالت دار و نرم داشته و می خواهند موهای خود را برای مدت کوتاهی صاف کنند. در این روش، با استفاده از یک نرم کننده مخصوص موها شسته می شود تا مواد کاندشنری به درون فولیکول های موهای نفوذ کند. سپس موها با استفاده از اتوکشی در دماهای بسیار بالا صاف می شوند. اگر به دنبال یک اتو مو با حرارت بالا برای کراتینه یا صافی مو با دستگاه نانو و …، هستید، اتو مو فنکور می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

روش صافی مو با استفاده از این روش دائمی نیست و حتی نسبت به بسیاری روش های دیگر نیز دوام کمتری دارد. معمولاً کسانی که موهای با فر ریز و آفریقایی دارند و یا بافت طبیعی مو آن ها ضخیم و زبر است، گزینه های مناسبی برای انجام این روش نیستند. نتیجه صافی روی موی این افراد، نسبت به افراد دیگر کم رنگ تر است. البته برخی نیز برای این که مشتریان خود را حفظ کنند، از مواد قوی تر برای صاف کردن مو این افراد استفاده می کنند که منجر به آسیب بیشتر به بافت مو می شود. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره صافی مو با دستگاه نانو کسب کنید، می توانید نگاهی به مقاله “مراقبت های بعد از صافی مو با دستگاه نانو” در وب سایت زلفان بیاندازید. اما در این مقاله، بیشتر به عوارض این متد خواهیم پرداخت.

صافی مو با دستگاه نانو چیست؟

قیمت انجام روش صافی مو با دستگاه نانو

اگرچه روش صافی مو یک روش دائمی نیست و دوام کمی هم دارد، اما قیمت آن نسبت به قیمت کراتین مو و روش های دیگر، بیشتر است. این روش هم به دلیل جدیدتر بودن و هم به دلیل مواد گران قیمت، هزینه بالایی برای شما خواهد داشت. قیمت بوتاکس مو و یا مواد صافی دیگر، به نسبت صافی مو با دستگاه نانو بسیار کمتر می شود.

عوارض صافی مو با دستگاه نانو

استفاده از هر نوع ماده شیمیایی برای تغییر بافت و حالت طبیعی موها، می تواند عوارض جبران ناپذیری را موجب شود. در روش صافی مو با دستگاه نانو، علاوه بر مواد شیمیایی، از حرارت بالا نیز استفاده می شود. این کار اگر به درستی و با تخصص کافی انجام نشود، آسیب های ناخوشایندی را به موهای شما وارد کرده و ظاهر نازیبایی به آن می دهد. موارد زیر، از عوارض صافی مو با دستگاه نانو و به طور کلی اغلب روش های صافی هستند که در ادامه می بینیم.

1. خشک شدن موها

اولین و شایع ترین عارضه بعد از انجام روش های صافی، خشک شدن موها است. با اتو کردن موها در دماهای بسیار بالا، رطوبت طبیعی تارهای مو از بین رفته و بخار می شود. بخار دیده شده در زمان اتوکشی نیز، تا حد زیادی همین رطوبت و مواد طبیعی درون بافت موها است که به صورت بخار از آن خارج می شود. کافی است بعد از انجام روش های صافی مو، چند بار آن را چند بار بشوئید تا ببینید چطور خشک و شکننده شده است. بافت لیپیدی موها در اثر حرارت زیاد از بین رفته و خشک می شود.

2. موها وز می شود.

بسیاری از ما، روش های صافی مانند صافی با دستگاه نانو را برای خلاصی از وز موها انجام می دهیم؛ اما در واقع این روش ها به وز شدن بیشتر آن کمک می کند. با خشکی مو، رطوبت و چربی طبیعی آن از بین رفته و در نتیجه وز شدن آن بیشتر می شود.

3. باعث ایجاد موخوره در موها می شود.

بروز موخوره در موها و دندانه دندانه شدن انتهای ساقه آن، یکی از مشکلات رایج کسانی است که موهای نسبتاً بلندی دارند. این مشکل به دلیل ضعف موها و از بین رفتن ساختار و ترکیبات طبیعی آن حاصل می شود. همان طور که گفتیم، داغ شدن بیش از حد موها با اتوکشی آن، باعث از بین رفتن این مواد طبیعی در موها شده و در نتیجه بعد از مدتی شاهد بروز موخوره در ساقه موها می شود.

عوارض صافی مو با دستگاه نانو

4. موهایتان شکننده می شود.

 اگر موهای آسیب دیده دارید، احتمالاً متوجه شکستن تارهای آن در زمان شانه کشیدن می شوید. این شکنندگی به دلیل خشک شدن موها اتفاق می افتد. انجام روش های صافی مانند صافی مو با دستگاه نانو، می تواند از جمله دلایل خشک شدن موهای شما باشد.

5. دچار ریزش مو می شوید.

علاوه بر استفاده از وسایل حرارتی برای صافی مو، مواد شیمیایی به کار رفته در این روش ها نیز می تواند یکی از دلایل ریزش مو غیر عادی شما باشد. این مواد شیمیایی ریشه موهای شما را برای صافی بیشتر، ضعیف کرده و در نتیجه، موجب ریزش خواهند شد.

6. موهایتان تیره و کدر می شود.

انجام روش هایی که برای صافی موها به کار می رود، باعث از بین رفتن ترکیبات لیپیدی و رطوبت طبیعی موهای شما می شود. این ترکیبات به طور طبیعی موهای شما را براق و درخشان می کند و با از بین رفتن آن، شاهد کدر شدن موهایتان خواهید بود.

7. خارش و حساسیت پوست سر و صورت

اگر شما به مواد شیمیایی به کار رفته در روش های صافی مو مانند صافی مو با دستگاه نانو حساسیت داشته باشید و یا مواد تقلبی و بی کیفیت برای شما استفاده شود، ممکن است دچار عوارضی مانند خارش کف سر، ملتهب شدن پوست سر، خشکی پوست، قرمز شدن چشم ها و … شود.در نتیجه در زمان خرید مواد صافی مانند خرید بوتاکس مو، باید به اصل بودن مواد کاملاً دقت کنید.

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی زلفان، به طور کامل به بررسی روش صافی مو با دستگاه نانو پرداخته و با عوارض اصلی و احتمالی آن آشنا شدیم. اگر قصد انجام روش های صافی مو دارید، مطالعه این مقاله می تواند به شما کمک کند. البته به خاطر داشته باشید که این عوارض احتمالی بوده و شما با خرید مواد اصل و انجام آن در مراکز تخصصی، می توانید از بروز آن ها پیشگیری کنید. فروشگاه زلفان، یکی از مراجع معتبر برای خرید مواد مراقبتی و آرایشی مو مانند کراتین کادیوو اصل، ماسک های مو و … است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *