مقالات آموزشی

قیمت کراتین مو آقایان در سال 1400

قیمت کراتین مو آقایان در سال 1400

آیا به راه حلی برای رهایی از موهای فر، دارای موخوره یا موهای آسیب دیده خود نیاز دارید؟ کراتین مو آقایان یک روش تضمین شده است ک می تواند نتایج خارق العاده ای را برای موهای فر، آسیب دیده یا بی نظم شما ارائه دهد.

اگر از صرف وقت و هزینه زیاد برای حالت دادن موهای خود خسته شده اید و به دنبال روشی برای رهایی از این ها هستید، درمان موی کراتین دقیقاً همان چیزی است که شما نیاز دارید. این روش، پروتئین ساختاری کراتین را به ساقه های مو تزریق می کند و برای مردانی که به استایل و ظاهر خود اهمیت می دهند، اما زمان زیادی برای این کار ندارند، بسیار ایده آل است. این روش شما را از انجام روتین های مراقبتی وقت گیر و پرهزینه نیز نجات می دهد.

در این مقاله از مجموعه مطالب مجله زلفان، قصد داریم تا بیشتر با مزایا و ویژگی های انجام کراتین برای مردان آشنا شده و ببینیم قیمت کراتین مو آقایان در سال 1400 چقدر است. اما پیش از آن، لازم است تا به برخی سوالات و نکات اساسی درباره موها بپردازیم.  اگر قصد خرید کراتین مو دارید، مطالعه این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.

کراتین مو آقایان

کراتین حاوی پروتئین های طبیعی مو است که به موهای شما درخشش و برق طبیعی می بخشد. با گذشت زمان، به دلیل تغییرات آب و هوایی، آلودگی ها و…، این پروتئین ها شروع به تحلیل رفتن می کنند و موهای شما را وز، شکننده و خشک می کنند. یک درمان موی کراتین به طور مصنوعی این پروتئین ها را به موهای شما اضافه می کند و موهای شما را بدون وز و سالم می کند. در احیاء موها به روش کراتینه، پس از اعمال مواد کراتین به کل مو، آن را با اتو مو صاف می کنند تا مواد به درون ساختار کوتیکول تزریق شود. برای جلوگیری از آسیب دیدن مو، باید از اتو موهای بسیار باکیفیتی استفاده کنید که دقیقاً برای این کار طراحی شده اند. به عنوان مثال، اتو مو فنکور یکی از این دستگاه ها است که از آسیب دیدن موی شما جلوگیری می کند.

یک درمان کراتینه، ساخته شده از همان پروتئین موهای شما، یک روش سالنی است که برای بستن کوتیکول ها و کاهش تخلخل برای مدت طولانی طراحی شده است. دقیقاً مانند بسیاری از روش های زیبایی و مراقبتی، این روش نیز زیاد برای مردان شناخته شده نبوده و درصد کمی از آن برای احیاء و صافی موهای خود استفاده می کنند. در واقع، هم مردان و هم زنان می توانند از درمان کراتین بهره مند شوند. حتی آقایانی که موهای صاف داشته و حداقل وز مو را دارند نیز می توانند از کراتینه برای موهای خود استفاده کنند. در ادامه، به بررسی اساسی ترین سوالاتی که ممکن است پیش از کراتینه برای شما به وجود بیاید، خواهیم پرداخت.

چرا موها وز می شوند؟

درک این مسئله که چرا موها وز می شوند، اولین قدم برای یافتن بهترین راه حل است. به طور خلاصه، موهای وز شده از میزان فضای باز بین کوتیکول های موی شما (منافذ باز)، که فلس های ماهی مانند میکروسکوپی در سطح خارجی ساقه مو می سازند، ایجاد می شود. این منافذ، درست مانند منافذ پوست شما رفتار می کنند. اصطلاح مناسب برای فضای بین کوتیکول های شما “تخلخل” نامیده می شود و بسته به شرایط هوا و تخلخل طبیعی موهای شما، کوتیکول های شما می توانند بازتر و یا بسته شوند.

موی بعضی افراد به طور طبیعی تخلخل کمتری دارد، کم وز می شود و یا اصلاً بدون هیچ وزی دیده می شود؛ در حالی که افراد دیگر، به خصوص با موهای فر، ممکن است دچار تخلخل زیاد و ناخوشایند و بوده و وز شدیدی روی موهای خود داشته باشند. شناخت نوع مو و مکان قرارگیری در نمودار تخلخل در انتخاب راه حل برای درمان مو مهم است. در بخش بعدی توضیح خواهیم داد که چگونه یک درمان کراتینه می تواند به آقایانی که موهای فر دارند کمک کند و در انتهای بالاتر مقیاس تخلخل شناسایی شوند.

چرا موها وز می شوند؟

چه چیزی باعث می شود یک کراتین برای آقایان مناسب باشد؟

مواد استفاده شده در درمان کراتینه برای آقایان، تفاوتی با انجام این روش برای خانم ها ندارد. متخصص مو شما درمان شما را دقیقاً به همان روشی که برای موهای هر کس دیگری انجام می دهد، انجام خواهد داد. اکثر مواد کراتینه، مانند کراتین کادیوو را می توان برای کراتین مو آقایان نیز استفاده کرد. از آنجا که مردم اغلب به فکر درمان های کراتینه برای خانم ها هستند و کمتر این روش را در آقایان می بینیم، ما اصطلاح “کراتین مو آقایان” را در این مقاله استفاده کردیم تا تأکید کنیم که آن ها برای موهای مردان نیز به همان اندازه موثر هستند. از آنجا که بیشتر مقالات در این زمینه به زنان اختصاص دارد، تصمیم گرفتیم تا یک آموزش و آگاهی کامل از انجام کراتین برای آقایان ارائه دهیم. امیدواریم اطلاعات مفید باشند.

آیا درمان های کراتین دائمی هستند؟

خیر. درمان های کراتینه دائمی نیستند و موهای شما را برای همیشه صاف نمی کنند. این یک تصور غلط رایج برای افراد است که تصور می کنند درمان های کراتینه همانند صاف کردن موها با مواد شیمیایی است، تنها به این دلیل که هر دو حالت صاف تری به مو می دهند. تفاوت اصلی روش کراتینه با روش های صافی مو، در این موارد است:

الف) صاف کردن موها با استفاده از مواد شیمیایی، پیوندهای ساختاری موهای شما را می شکند. این به طور دائم الگوی فر شما را از کار می اندازد و موهای شما را در برابر شکستگی آسیب پذیر می کند. این روش درمانی همچنین برگشت ناپذیر است بنابراین شما باید قبل از تصمیم گیری درباره چنین موردی خوب فکر کنید. اگر قصد انجام روش های صافی مانند خرید بوتاکس مو یا موارد دیگر برای صافی موهایتان دارید، باید این مسئله را در نظر بگیرید.

ب) یک روش درمانی کراتین پیوندهای ساختاری موهای شما را به آرامی پوشانده و به آن ها ظاهری مرتب و بدون وز می دهد. به جای اینکه ساختار طبیعی موی خود را کاملاً از دست دهید، تنها نرم و بدون وز شده و کنترل و حالت دهی به آن ساده تر می شود. این روش درمانی بسته به نوع مراقبت از آن، به طور معمول می تواند از دو تا چهار ماه ماندگار باشد.

زمانی که درمان کراتینه را انجام می دهید، با توجه به نوع مواد و همچنین نتیجه مورد نظر، مواد کراتین باید از 30 الی 60 دقیقه روی موها باقی بماند. این زمان به این مسئله بستگی دارد که شما می خواهید تا چه اندازه موج های طبیعی موهایتان دیده شود. طبیعتاً هرچه مدت زمان درمان بیشتر باشد، موها نرم تر و بدون وز می شود.

آیا درمان های کراتین دائمی هستند؟

مزایای کراتین مو آقایان

انجام کراتین موها چه برای خانم ها و چه برای آقایان، دارای یک سری مزایای اصلی است. شما با انجام کراتینه، موارد زیر را دریافت می کنید؛

  • موجب صرفه جویی در وقت می شود.

برای مردانی که همیشه مشغله کاری دارند، این یک روش درمانی ایده آل است که می تواند در وقت آن ها صرفه جویی کند. اتو کشیدن موها را برای صاف نگه داشتن موهایتان یا استفاده از سشوار برای کنترل موها فراموش کنید. یک درمان موی کراتینه برای مدت طولانی باعث درخشندگی و بافت بدون وز موها می شود. این اساسی ترین مزیت کراتین مو آقایان است.

  • برای موها کاملاً بی خطر است.

کراتین به طور طبیعی برای موهای شما بی خطر است. از آنجا که کراتین به طور طبیعی در ایجاد عناصر سازنده موهای شما عمل می کند، یک درمان کراتینه فاکتور سلامتی را به خطر نمی اندازد. همچنین از مو در برابر آسیب محافظت کرده و ظاهر آن را کاملاً مطبوع می کند.

  • برای انواع مختلف مو به خوبی کار می کند.

اگر بافت موی فر، موج دار، صاف یا ترکیبی از این موارد دارید، کراتین می تواند برای شما موثر باشد. درمان موی کراتینه برای انواع مختلف مو به خوبی کار می کند.

  • نتایج طولانی مدت دارد.

این درمان سلامت موها را برای مدت طولانی تضمین می کند و تأثیرات این روش درمانی نیز طولانی مدت است. آسیب موها را رفع می کند و آن را برای حداقل چهار تا پنج ماه سالم نگه داشته و محافظت می کند.

مزایای کراتین مو آقایان

هزینه انجام کراتین مو آقایان

هزینه های درمان کراتین بسته به میزان موی شما متغیر است. البته تنها اندازه موها در تعیین قیمت موثر نیست بلکه موارد دیگری چون نوع مواد کراتینه، میزان مهارت و تجربه آرایشگر، حجم مو و جنس آن نیز در تعیین هزینه ها نقش دارد. از مهم ترین موارد در این میان، می توان به همان فاکتور مهارت متخصص انجام کراتینه اشاره کرد چرا که اگر فرد به اندازه کافی تجربه داشته باشد، می تواند بهترین مواد و متد را به شما پیشنهاد دهد. همچنین با مهارت بیشتر، می تواند در زمان کمتری نیز درمان را به اتمام برساند.

هزینه انجام کراتین مو آقایان، با توجه به تمام موارد گفته شده ممکن است بین 400 هزار تا یک میلیون تومان متغیر باشد. برخی ممکن است این قیمت را بسیار گران بدانند، با این حال، به چگونگی ارزش گذاری زمان بستگی دارد. اگر زمان و هزینه زیادی را صرف انجام روتین روزانه برای حالت دادن و کم کردن وز موها می کنید، ممکن است در دراز مدت یک درمان کراتینه مفیدتر باشد. با یک دید منطقی تر، انجام این روش یک سرمایه گذاری عالی برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه های بیشتر است.

جمع بندی نهایی، کراتین مو آقایان؛ بله یا خیر؟

 با انجام کراتین مو، آقایان می توانند به خوبی موخوره و آسیب دیدگی های مو را از بین ببرند. اگر فردی هستید که در طول روز وقت زیادی را برای رسیدگی به موهایتان ندارید اما مرتب و آراسته بودن آن برایتان اهمیت دارد، پس کراتینه را انتخاب کنید. ظاهر خوب، یکی از فاکتورهای ایجاد اعتماد به نفس کافی در مردان بوده و آراستگی موها، یکی از موارد اساسی در داشتن ظاهر خوب است. بنابراین، پاسخ بله است! انجام کراتین برای مردان خوش پوش و آراسته یک انتخاب عالی است. 

شما می توانید برای خرید بهترین مواد کراتین به وب سایت فروشگاه اینترنتی زلفان مراجعه کرده و بهترین و باکیفیت ترین محصولات را با اطمینان خاطر خریداری کنید. ما در زلفان، خرید مطمئن و ارزان را برای شما فراهم می کنیم. همچنین می توانید با مراجعه به مجله زلفان، مقالات مرتبط با کراتین و یا سایر روش های مراقبتی مو را مطالعه کرده و اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *