مقالات آموزشی

راهنمای خرید اتو مو با توجه به جنس و ویژگی های مو در سال 1400

راهنمای خرید اتو مو با توجه به جنس و ویژگی های مو در سال 1400

اگر می خواهید موهای صاف و براق داشته باشید، یکی از ساده ترین راه ها برای شما استفاده از اتو مو است. اما آیا همه اتو موها عملکرد مناسبی و مشابهی دارند؟ آیا می توان از یک اتو مو برای همه انواع مو استفاده کرد؟ زمانی که شما قصد خرید اتو مو دارید، باید به این مسئله توجه داشته باشید که این وسیله تا سال ها برای شما کار خواهد کرد، پس باید در زمان خرید، به نکات زیادی توجه کنید.

شما باید با توجه به جنس مو و ویژگی های آن، به دنبال خرید بهترین اتو مو مناسب خود باشید. در میان هزاران نوع اتو مو که توسط سازندگان مختلف تولید شده اند، انتخاب بهترین دستگاه برای شما ممکن است بسیار سخت باشد. به علاوه، اتو مو مناسب چیزی فراتر از ابزاری برای داشتن موهای صاف و براق است و می توان از آن به عنوان یک مدل دهنده همه کاره برای ایجاد حالت فر یا حتی به عنوان حجم دهنده موها استفاده کرد.

در این مقاله از مجموعه مطالب مجله زلفان، قصد داریم تا با بررسی انواع مختلف اتو مو، فاکتورهایی را که در زمان خرید اتو مو باید در نظر داشته باشید به شما یادآوری کرده و بگوییم کدام یک برای شما مناسب تر است. با مطالعه این مقاله از فروشگاه زلفان، می توانید بهترین انتخاب را داشته و یک اتو مو بسیار باکیفیت و متناسب با جنس و بافت موی خودتان را خریداری کنید.

توجه به نوع اتو مو در هنگام خرید اتو مو

در دریایی از انتخاب های متفاوت، ممکن است سخت باشد که تصمیم بگیرید کدام صاف کننده مناسب شماست. وقتی می خواهید ابزاری برای صاف کردن موهای خود خریداری کنید، داشتن کمی دانش تا حد زیادی کمک می کند. بهتر است پیش از خرید، چند سوال را در ذهن داشته باشید. آیا اتو مو با صفحات سرامیک چیز خوبی است؟ تیتانیوم چطور؟ کدام نوع اتو مو برای موهای من مناسب تر است؟

این ها تنها چند نمونه از مواردی هستند که برای خرید اتو مو باید در نظر داشته باشید. شما باید ابتدا تراکم، نوع و بافت مو را در نظر بگیرید. شما می خواهید با یک بار صاف کردن موها، بتواند تا شستشوی بعدی کاملاً صاف بماند بنابراین باید بهترین نوع اتو مو را انتخاب کنید. علاوه بر جنس صفحات که از سرامیک، تیتانیوم و … است، باید موارد دیگری را هم در نظر داشته باشید. برخی از صاف کننده ها حتی قابلیت تنظیم حرارت را نیز ارائه می دهند تا شما کنترل بیشتری روی دمای اتو داشته باشید. دمای مناسب، که به طور مساوی در تمام بخش های مو شما توزیع شود، همراه با صاف کردن هر تار مو تنها در اولین عبور از بین صفحات، موخوره را کاهش می دهد.

آیا تا به حال موهای خود را برای یک شب بیرون رفتن صاف کرده اید و بعد از مدتی متوجه شده اید که دوباره به حالت اولیه بازگشته است؟ برخی دستگاه های ارزان و بی کیفیت، فقط لایه بالایی مو را صاف کرده و ظاهری ایجاد می کنند که با حرکت موهای شما از بین می رود. همچنین اگر اتو به اندازه کافی خوب عمل نکند، باید چندین بار آن را روی مو کشیده و به بافت آن آسیب بزنید. جنس صفحات اتو مو، مهم ترین مسئله در این دستگاه است.

توجه به نوع اتو مو در هنگام خرید اتو مو

توجه به نوع صفحات اتو در هنگام خرید اتو مو

همان طور که پیش از این گفتیم، جنس صفحه اتو مو یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که در زمان خرید اتو مو باید به آن توجه کنید. در واقع، باید مطمئن شوید که این صفحات از ماده ای ساخته شده باشند که به خوبی حرارت را انتقال داده و کمترین آسیب را به بافت و کوتیکول موها وارد کنند. در ادامه، با انواع صفحه اتو مو آشنا می شویم.

  1. اتو مو سرامیکی

یکی از محبوب ترین انواع اتو مو، انواع سرامیکی آن است. دلیل این انتخاب این است که سرامیک گرما را به طور یکنواخت هدایت می کند و به طور موثری ساقه مو را صاف می کند. این صفحات در کاهش موخوره نیز موثر هستند. اما اتوهای سرامیکی به اندازه تیتانیوم داغ نمی شود و برای صاف کردن موهای پرپشت و یا ضخیم تر، باید زمان بیشتری صرف کنید.

  1. اتو مو تیتانیومی

اگر موهای حجیم، ضخیم یا فر دارید، تیتانیوم می تواند بهترین نوع اتو مو برای موهای شما باشد، زیرا گرما را به شکل موثر و یکنواخت در تمام بخش های مو پخش می کند. آسیب به موها با اتوهای تیتانیومی نیز بسیار کمتر است زیرا تنها با یک بار کشیدن روی مو، آن را به  خوبی صاف می کند.

  1. اتو مو با صفحه تورمالین

تورمالین یک سنگ قیمتی است که یون های منفی تولید می کند و یون های مثبت را که باعث وز شدن و موج دار شدن می شود، خنثی می کند. برخی از صاف کننده های تورمالین با سرامیک پوشانده شده اند، بنابراین استفاده از آن ها در موهای شما ایمن و موثر است.

5 نکته اصلی در خرید اتو مو

با توجه به تمام موارد گفته شده، لازم است بدانیم که برای انتخاب و خرید یک اتو مو مناسب و باکیفیت، باید چه نکاتی را در نظر بگیریم. در ادامه، 5 نکته اساسی و اصلی در انتخاب بهترین اتو مو را به شما می گوییم و همچنین، برای هر یک از این عوامل، یک محصول پیشنهادی را معرفی می کنیم. برای خرید اتو مو مناسب، باید؛

1. شکل مناسب را انتخاب کنید.

ممکن است فکر کنید که یک اتو مو تنها کافی است صاف و تخت باشد؛ اما در واقع چنین نیست. اگرچه صاف بودن این دستگاه ویژگی اصلی آن است، با این حال لبه های این ابزار می تواند قابلیت انعطاف پذیری آن ها را تحت تأثیر قرار دهد. اگر صفحات و لبه های خارجی اتو کمی گرد باشد، می توان به وسیله آن موها را به زیبایی حالت داد. اتوی تخت و دارای لبه های تیز، سازگاری کمتری دارد اما ممکن است موهای شما با استفاده از آن کمی صاف تر باشد.

اتو مو پهن کراتین فانکور، یکی از اتوموهای فوق العاده عالی با لبه های نبستاً خمیده است. این اتو مو به شدت خوش دست بوده و صفحات آن کمی پهن تر است تا بتواند بخش های بیشتری از مو را در زمان کمتری صاف کند. همچنین میزان حرارت این اتو به 230 درجه می رسد که بسیار فوق العاده است. اگر به طور تخصصی کار کراتین و بوتاکس مو انجام می دهید و به یک اتو مو باکیفیت نیاز دارید تا صفحات سرامیکی داشته و کمترین آسیب را به موها وارد کند، اتو مو فانکور بهترین انتخاب است. شما می توانید این اتو را از طریق وب سایت فروشگاه زلفان با بهترین قیمت خریداری کنید.

5 نکته اصلی در خرید اتو مو

2. عرض صفحات اتو را در نظر بگیرید.

داشتن صفحات پهن تر در یک اتو مو، برای کسانی که موهای بلندتر و ضخیم تری دارند، فوق العاده مفید است. در این اتوهای مو، آنها می توانند موهای بیشتری را در خود جا داده و و در زمان کمتری موها را صاف کنند. صفحات پهن باعث کاهش آسیب به انواع موهای ضخیم تر می شوند. با این حال، اگر موهای کوتاه، آسیب دیده یا ظریف دارید، صفحات باریک تری می خواهید که گرمای کمتری دارند. مطمئناً اگر می خواهید اتو مو خود را در سفرهایتان نیز به همراه داشته باشید، اتوهای با صفحه کمی باریک تر می خواهید که به راحتی درون کیف شما قرار گیرند.

3. به جنس صفحات توجه کنید.

به طور معمول، صفحات اتوها و دستگاه های صاف کننده مو از مواد مختلفی ساخته شده اند و گرچه انتخاب درست یا غلطی وجود ندارد، اما برخی از آن ها بسته به نوع مو و نیاز شما، انتخاب مناسب تری هستند. اتوهای با صفحات تیتانیوم به سرعت گرم می شوند و دمای بالاتر را به طور مساوی اعمال می کنند. این اتوها معمولاً برای موهای بسیار فر، ضخیم و پر پشت مناسب هستند. اتو موهای با صفحات سرامیکی نیز بسیار عالی هستند. صفحات سرامیکی با ارائه گرما برای اکثر بافت های مو، از استاندارد بالایی برخوردار هستند. فقط بخاطر داشته باشید که برخی از صاف کننده ها فقط با سرامیک پوشانده می شوند و با گذشت زمان، این لایه سرامیک فرسوده شده و گرما را به صورت ناهموار توزیع می کند. بهتر است اتو مویی را انتخاب کنید که صفحات آن به طور کامل از سرامیک ساخته شده باشد.

یک نمونه عالی از اتو مو با صفحه تیتانیومی، اتو مو آمریکایی اینورتو است. این صفحه ها از Nano Pro Silver Titanium ساخته شده و برای انواع موها ایده آل هستند. به لطف صفحات تیتانیومی، این اتو مو تنها در عرض 6 ثانیه گرما را 230 درجه رسانده و آن را در تمام صفحه به صورت یکسان پخش می کند. کافی است یک بار از این اتو مو استفاده کنید تا تفاوت آن را با سیار مدل های دیگر اتو مو متوجه شوید. طراحی این دستگاه نیز کاملاً ارگونومیک و بسیار خوش دست بوده و با سرعت بیشتری می تواند موهای شما را کاملاً صاف کند. همچنین به کمک یون های منفی، می تواند موهای شما را تا حد زیادی نرم کرده و از الکتریسیته روی مو جلوگیری می کند.

4- به حداکثر دما و قابلیت تنظیم آن فکر کنید.

گرمای زیاد به معنای صاف شدن سریعتر و موثرتر است، اما همه انواع مو به داغترین اتوها احتیاج ندارند. برای کاهش آسیب به موهای خود، صاف کننده هایی را در نظر بگیرید که گرمای قابل تنظیم را ارائه می دهد، سپس کمترین تنظیم گرما را انجام دهید تا نتیجه مورد نظر را ببینید. حتماً پیش از خرید اتو را امتحان کرده و مطمئن شوید می توان دمای آن را تنظیم کرد. یکی از اتو موهای بسیار باکیفیت با قابلیت تنظیم گرما، اتو مو کراتینه باریک فانکور کره است. این اتو مو با صفحات سرامیکی و باریک خود، می تواند گرماهای متفاوتی را برای انواع مو ارائه دهد.

5- تفاوت بین قیمت و ارزش را بدانید.

یکی از مواردی که در زمان خرید اتو مو باید به آن توجه کنید، قیمت آن در برابر ارزش دستگاه است. گاهی ممکن است اتوهای ارزان قیمتی که در بازار می بینید، بتواند حتی بهتر از برخی موارد گران قیمت تر عمل کنند. اگرچه قیمت اتو مو یک فاکتور اساسی برای خرید است، اما تنها نباید دلیل شما برای انتخاب باشد. اتو مو کراتینه جیمی مدل GM423، یک اتو مو بسیار باکیفیت اما با قیمت مناسب است که می تواند برای کسانی که به تازگی وارد کار کراتینه و بوتاکس مو شده اند، ایده آل باشد.

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی زلفان، به طور کامل به بررسی انواع اتو پرداخته و یک راهنمای جامع و کامل خرید اتو مو با توجه به جنس و ویژگی های مو را دیدیم. اگر می خواهید یک اتو مو باکیفیت را برای خود خریداری کنید که بتوان از آن سال ها استفاده کرد، مطالعه این مطلب می تواند به شما کمک کند. همچنین اگر می خواهید یک روش صافی طولانی مدت را انتخاب کنید، می توانید به دسته خرید کراتین مو سایت زلفان رفته و بهترین انواع کراتین را خریداری کنید. فروشگاه زلفان، به طور اختصاصی در زمینه محصولات مو فعالیت کرده و امکان خرید بهترین و باکیفیت ترین محصولات را با قیمت مناسب برای شما فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *