مقالات آموزشی

هر آنچه که باید در باره تفاوت المنت مو با کراتینه بدانید

هر آنچه که باید در باره تفاوت المنت مو با کراتینه بدانید

آیا المنت مو با کراتینه تفاوت دارد؟ تفاوت المنت مو با کراتینه در چیست؟

در سال های اخیر، روش های بسیار زیاد و متنوعی برای صاف کردن و احیاء موها ابداع شده و افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند. روش هایی مثل کراتینه کردن مو، بوتاکس مو، ریباندینگ، المنت مو و …، همگی روش هایی هستند که برای این منظور طراحی شده و در مراکز مختلف انجام می شوند. اما بسیاری از ما، هنوز تفاوت های اساسی بین این روش ها را نمی دانیم و اطلاعی از این که کدام یک می تواند برای موهای ما مناسب تر باشد، نداریم. این تفاوت ها، نه تنها در شیوه انجام این متدها، بلکه در مواد مورد استفاده در آن ها نیز دیده می شود. برای مثال، مواد کراتینه مو با مواد المنت متفاوت است.

به طور کلی، کراتینه مو نسبت به المنت بیشتر شناخته شده اما این دو تفاوت هایی دارند که آن ها را از هم متمایز می کند. اگر شما هم می خواهید یکی از این دو روش را برای موهای خود انجام دهید اما از تفاوت های آن اطلاعی ندارید، ادامه این مطلب می تواند برای شما مفید باشد. در ادامه با ما در زلفان همراه باشید تا به بررسی کامل این دو روش بپردازیم.

تفاوت المنت مو با کراتینه در چیست؟

المنت مو، یکی از روش های صافی موها است که این روزها نام آن را زیاد می شنوید. المنت مو، برای انواع مختلف موها قابل استفاده بوده و می توان آن را برای افراد 6 سال به بالا انجام داد. در این روش، هیچ محدودیتی برای موهای رنگ یا دکلره شده وجود نداشته و می توان حتی بعد از المنت مو، آن را رنگ کرد. برای المنت مو، تا 20 درصد احیاء مو و تا 80 درصد صافی را در نظر گرفته اند. از آنجایی که برای المنت مو، از مواد با پایه معدنی استفاده می شود، این روش کمترین میزان آسیب احتمالی را در پی خواهد داشت.

کراتینه مو، یکی از روش های صافی موها است که بیشتر از سایر روش ها شناخته شده و بیشتر اثر ترمیمی دارد. همان طور که می دانید، کراتین پروتئین اصلی تشکیل دهنده مو است که در اثر مواردی مثل قرار گرفتن در معرض آفتاب و …، می تواند نابود شود. در صافی و ترمیم موها به وسیله کراتینه، در واقع با مواد مخصوصی این پروتئین احیاء می شود. کراتین مو اگر به شیوه درست و با مواد کراتینه اصل و با کیفیت انجام نشود، می تواند به شدت به موهای شما آسیب بزند.

تفاوت المنت مو با کراتینه در چیست؟

تفاوت المنت مو با کراتینه

هم کراتینه و هم المنت مو، هر دو روش هایی برای صافی موها و سالم سازی بافت آن هستند. بسیاری تفاوت های کراتین مو را با المنت نمی دانند و از این رو، در ادامه سعی می کنیم تتفاوت المنت مو با کراتینه را با هم بررسی کنیم.

  • میزان صافی و احیاء این دو روش متفاوت است.

در المنت مو، تا 20% احیاء بافت مو و تا 80% صافی مو را داریم، اما کراتینه مو، به طور تخصصی تری روی احیاء موها کار می کند. المنت مو را بیشتر برای تقویت و صافی مو استفاده می کنند.

  • مدت زمان اثر هر دو روش متفاوت است.

کسی که المنت مو را انجام می دهد، می داند که یک روش دائمی است اما کراتینه مو، تنها حدود 3 تا 6 ماه اثر خود را روی موها حفظ می کند. بعد از انجام المنت، تنها کافی است ریشه موها را ترمیم کنید.

  • ساختار مواد استفاده شده متفاوت است.

در المنت مو، از مواد بر پایه معدنی و طبیعی استفاده شده اما مواد کراتینه، شیمیایی هستند. اگر قصد خرید مواد کراتینه مو را دارید، باید به اصل بودن آن بسیار دقت کنید.

  • برای موهای سوخته و دکلره شده، کراتینه بهتر است.

با توجه به این که خاصیت احیاء کنندگی کراتینه بیشتر است، می توانید آن را برای موهایی که سوخته و به شدت آسیب دیده استفاده کنید. البته المنت روی این موها نیز اثربخشی دارد اما نسبت به کراتینه، کمتر است.

مطالب تکمیلی برای شما

همه چیز درباره المنت مو ، مزایا، معایب و کاربردها

آموزش المنت مو در منزل به صورت گام به گام

آموزش حرفه ای المنت مو

قیمت المنت مو و هزینه المنت مو در ایران

عوارض جانبی المنت مو که باید بدانید

تفاوت المنت مو با ریباندینگ مو 

جمع بندی نهایی

اگر شما نیز به دنبال روشی برای صافی موهای خود هستید اما در بین چندین متد مختلف دچار سردرگمی شده اید، مطالعه مطالب بالا می تواند به شما کمک کند. در این مقاله به تفاوت المنت مو با کراتینه پرداختیم. همانطور که مشاهده کردید میزان اثربخشی و درصدهای احیاء و صافی موها در روش هایی مثل کراتینه و المنت مو کاملاً با هم متفاوت بوده و شما با توجه به نیاز موهای خود، می توانید هر یک را انجام دهید. همچنین می توانید برای مطالعه مقالات کاربردی دیگر در این زمینه، به وب سایت زلفان مراجعه کنید. همچنین می توانید در فروشگاه اینترنتی زلفان، خرید مواد بوتاکس مو، مواد کراتینه و … داشته و از اصالت کالاها کاملاً مطمئن باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *