مقالات آموزشی

هر آنچه که باید درباره عوارض المنت مو بدانید

هر آنچه که باید درباره عوارض المنت مو بدانید

المنت مو چیست و چه عوارضی دارد؟ آیا با عوارض المنت مو آشنایی دارید؟

یکی از خدمات نسبتاً جدیدی که چند سالی است در اکثر سالن های زیبایی به وفور دیده می شود، خدماتی جهت صافی موها و احیاء آن است. با استقبال گسترده درصد زیادی از خانم ها از این روش ها، روز به روز شاهد پیشرفت روش های صافی و احیاء موها هستیم. روش هایی مثل کراتینه مو، ریباندینگ، اولا پلکس و …، همگی متدهای متفاوتی هستند که از آن ها برای صاف کردن موها استفاده شده و افراد از آن استقبال می کنند.

در میان اما، روش المنت مو از روش های کمتر شناخته شده ای است که اگرچه مدت کمتری است در دنیای زیبایی ایران دیده شده، اما در همین مدت کوتاه توانسته تا حد زیادی محبوب شود. در این مقاله از فروشگاه زلفان، قصد داریم تا با آشنایی بیشتر با روش المن مو، عوارض آن را نیز بررسی کرده و ببینیم تا چه اندازه می تواند برای موها مفید باشد.

همه چیز درباره المنت مو

المنت مو، یکی از روش های بسیار عالی برای صافی و احیاء موهاست. در این روش، خبری از مواد شیمیایی و بسیار مضر استفاده شده در روش های دیگر نیست و آنچه که روی موهای شما انجام می شود، تا حد زیادی طبیعی است. به گفته بسیاری، در این روش شما تا 80 درصد صافی را روی موهای خود داشته و تا 20 درصد، موهایتان احیاء می شود. مزیت دیگری که در این روش نسبت به سایر روش دیده می شود، این است که هیچ محدودیت سنی نداشته و افراد با هر مدل و بافت مویی، می توانند المنت را روی موهایشان انجام دهند.

این روش به عنوان صافی دائمی شناخته شده و شما زمانی که یک بار موهایتان را المنت کنید، اثر آن تا همیشه روی موهایتان خواهد ماند. شما تا زمانی که موهای خود را کوتاه نکنید، می توانید صافی ایجاد شده به وسیله المنت مو را روی آن ببینید. همان طور که گفتیم، استفاده از روش المنت مو نسبت به سایر متدهای دیگر بسیار ترجیح داده می شود. برای مثال، شما نمی توانید از ریباندینگ روی موهایی که مداوم دکلره شده و آسیب زیادی دیده استفاده کنید، اما در المنت مو با چنین محدودیت هایی روبرو نیستید.

در صافی موها به وسیله المنت، از مواد کاملاً معدنی استفاده می شود که به نسبت مواد کاملاً شیمیایی روش های دیگر، یک برتری محسوب می شود. در این روش، از ترکیباتی مثل اکسید مس، آلومینیوم، سیلیکون و … استفاده شده که درصد آسیب آن ها به بافت مو بسیار پایین و نزدیک به صفر است. همچنین این روش دوام زیادی داشته و موهای شما را صاف، نرم و درخشان کرده و حتی آن ها را تقویت می کند. چنانچه می خواهید در کنار صافی موها، سلامت آن حفظ شود، می توانید با خیال راحت از المنت مو استفاده کنید.

همه چیز درباره المنت مو

عوارض المنت مو

المنت مو، یکی از روش های اگرچه جدید، اما بسیار محبوبی است که به دلیل استفاده از مواد طبیعی و نداشتن آسیب روی موها، به شدت رواج یافته است. روش های صافی دیگر، به دلیل استفاده از مواد شیمیایی مضر، می تواند به شدت بعد از مدتی موهای شما را خراب کند. شما هر اندازه هم که در زمان خرید مواد کراتینه مو دقت کنید، باز هم خود فرآیند کراتینه می تواند منجر به آسیب موهایتان شود. در المنت مو، تا به حال هیچ عوارض یا آسیب جدی دیده نشده و به همین دلیل است که از آن برای هر سنی می توان استفاده کرد. دلیل دیگری که می تواند برهانی بر مضر نبودن المنت مو باشد، این است که حتی می توان آن را روی موهای سوخته و دکلره شده نیز انجام داده و نتیجه مطلوبی از آن گرفت.

در المنت مو حتی خبری از بوی نامطلوب و مضر مواد نیست. کسانی که از روش هایی مثل ریباندینگ مو، بوتاکس مو و … استفاده کرده اند و یا در این حوزه مشغول فعالیت هستند، قطعاً با بوی مواد شیمیایی آن آشنا هستند. مواد المنت مو، به دلیل این که ساختار شیمیایی و مضری ندارند، بوی بدی هم نداشته و موجب آسیب به سیستم تنفسی افراد نمی شود.

مطالب تکمیلی برای شما

همه چیز درباره المنت مو ، مزایا، معایب و کاربردها

تفاوت المنت مو با کراتین مو چیست؟

آموزش المنت مو در منزل به صورت گام به گام

آموزش حرفه ای المنت مو

قیمت المنت مو و هزینه المنت مو در ایران

تفاوت المنت مو با ریباندینگ مو 

المنت مو تنها در دو صورت عوارض جدی دارد:

  1. چنانچه افراد در زمان اتو زدن مو دقت کافی را نداشته و دمای دستگاه را تنظیم نکنند، موها سوخته و آسیب به آن جبران ناپذیر است.
  2. استفاده از مواد المنت تقلبی، ممکن است اثر سوء روی موها داشته باشد. باید در زمان خرید مواد المنت دقت لازم را داشته و سالن های معتبر را برای انجام کار صافی موهایتان انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *